w

„Zaszczep się i leć” – RyanAir musi usunąć reklamę z tym hasłem

„Jab and go” to było hasło reklamowe tanich linii lotniczych RyanAir. Jak wiadomo, na firmę wylała się fala krytyki, a zwolennicy teorii spiskowych zaczęli potwierdzać, że świat dąży do totalnej kontroli i zagłady. Firma chciała w ten sposób zachęcić klientów do szczepienia. The Advertising Standards Authority (Urząd ds. Standardów Reklamy) dopatrzyli się w materiale promocyjnym znamion przekłamania.

  • Urząd ds. Standardów Reklamy odebrał 2 370 skarg na reklamę firmy Ryanair – pod tym względem to trzeci wynik w historii urzędu. Oburzeni Brytyjczycy uznali wręcz, że przewoźnik zachęcał ludzi do rozprzestrzeniania zabójczego wirusa po całym świecie.
  • Reklama sugerowała, że szczepionki będą dostępne, więc warto już kupić bilet na wakacje.
  • Dodatkowo kuszono niskimi centami do Grecji, Włoch lub Hiszpanii.

Materiały promocyjne nie zawierały, żadnych faktów dotyczących sytuacji epidemiologicznej, które mogły kogoś wprowadzić w błąd.

  • „Podczas budowania kampanii reklamowej wzięliśmy pod uwagę między innymi ogólną świadomość opinii publicznej na temat krajowego programu szczepień i stale zmieniających się ograniczeń w podróżach międzynarodowych”. – informują linie lotnicze.
  • Przedstawiciele przewoźnika podkreślają jednocześnie, że zgodnie z informacjami przekazywanymi przez brytyjski rząd, znaczna część populacji kraju zostanie zaszczepiona do połowy tego roku.
  • Reklama miała podnieść na duchu mieszkańców Wysp i zachęcić do myślenia„. – informuje przewoźnik.

Urząd ds. standardów Reklamy uznał jednak, że ze względu na „złożoną i stale ewoluującą sytuację epidemiologiczną w kraju, konsumenci mogli być zdezorientowani” po obejrzeniu materiału promocyjnego firmy Ryanair, dlatego należy go usunąć. „Poinformowaliśmy Ryanair DAC, że reklama nie może wprowadzać widzów w błąd na temat wpływu szczepionek przeciwko Covid-19 na ich możliwość podróżowania za granicę w okresie Wielkanocy czy lata. Jak również, by nie zachęcała do nieodpowiedzialnego zachowania ”, czytamy w oświadczeniu urzędu.

Sprawę opisał The Evening Standard.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Ah ten biedny ryanair… Najpierw z okazji koronopaniki zrobily quasi-piramide finansowa sprzedajac w “promce” nie do zrealizowania loty wymienialne na bony (lol). Jak juz fala hejtu doszla do potencjalnych klientow to zrobili kampanie reklamowa dla nastepnych palikanow. Ciezki zywot ma ta linia… ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jaki lockdown taki troll: akcja, aby utopić sanepid w papierkowej robocie – ZapytajSanpeid.pl

Jaki lockdown taki troll: akcja, aby utopić sanepid w papierkowej robocie – ZapytajSanpeid.pl

Największy pojedynek w historii pokera zakończony! Znamy zwycięzcę

Największy pojedynek w historii pokera zakończony! Znamy zwycięzcę