w

Zjednoczone Emiraty Arabskie wprowadzają podatek dochodowy dla przedsiębiorstw

Podatek dochodowy dla przedsiębiorstw

Jak ogłosiło Ministerstwo Finansów, Zjednoczone Emiraty Arabskie po raz pierwszy w historii wprowadzą federalny podatek od zysków przedsiębiorstw.

To znacząca zmiana dla całego kraju, który już od dawna przyciąga firmy z całego świata praktycznym brakiem podatków. Przedsiębiorstwa będą jednak podlegały podatkowi CIT od 1 czerwca 2023 roku.

Ustawowa stawka podatkowa wyniesie 9 proc. od dochodu powyżej 375 tys. dirhamów Zjednoczonych Emiratów Arabskich (418 tys. zł) w skali roku i zero dla dochodu poniżej tej kwoty, aby wspierać małe firmy i startupy. Jak podaje ministerstwo – „system podatkowy dla przedsiębiorców w ZEA wciąż będzie należał do najbardziej konkurencyjnych na świecie”.

Zmiany nie dotkną wszystkich

Co ważne, osoby fizyczne nadal nie będą podlegać opodatkowaniu od dochodów z tytułu zatrudnienia, wynajmu nieruchomości, inwestycji kapitałowych lub innych dochodów niezwiązanych z handlem lub działalnością gospodarczą w ZEA.

Podatek nie będzie również stosowany wobec inwestorów zagranicznych, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej w kraju. Wyłączeń jest jednak jeszcze więcej.

Firmy działające w tzw. wolnych strefach, mogą nadal korzystać z zachęt podatkowych o ile tylko spełniają niezbędne wymagania.

podało Ministerstwo Finansów w oświadczeniu

„System podatku dochodowego od osób prawnych w ZEA został zaprojektowany tak, aby uwzględnić najlepsze praktyki na świecie i zminimalizować obciążenie przedsiębiorstw związane z przestrzeganiem przepisów” – napisała państwowa agencja informacyjna WAM.


Fot. Kent Tupas/Unsplash

Zobacz również: TAK SIĘ WALCZY Z INFLACJĄ W TURCJI. ZWOLNIONO SZEFA URZĘDU, KTÓRY PUBLIKUJE DANE O WZROŚCIE CEN!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zatrzymanie maty 1

Sprawa Maty ruszyła dyskusję w sprawie legalnej marihuany. Janusz Kowalski chce zaostrzenia przepisów

mika baumeister t mobile

USA: T-Mobile zwolni niezaszczepionych pracowników