w

Adam Niedzielski chce odejść? Rzecznik rządu komentuje sprawę

We wtorek rano RMF FM poinformowało, że minister Adam Niedzielski miał grozić złożeniem dymisji w związku z niechęcią rządu do procedowania ustawy umożliwiającej weryfikację szczepień przez pracodawców. Sprawę skomentował rzecznik rządu. Jego zdaniem minister nie złożył nikomu takiej informacji.

Adam Niedzielski grozi dymisją?

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM – minister zdrowia Adam Niedzielski sugeruje, że od przyszłości tzw. ustawy hocowej uzależnia swoją przyszłość w rządzie. Chodzi o przepisy, które mają dać pracodawcom narzędzia do weryfikacji testów pracowników. Jak czytamy – ustawa utknęła w sejmie, co miało być powodem do złożenia dymisji.

Rzecznik MZ i rzecznik rządu komentują

O sprawę został zapytany we wtorek na konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Jego zdaniem minister zdrowia Adam Niedzielski nie rozważa żadnej dymisji.

Jak dodał, minister Niedzielski podczas weekendowych rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem Jarosławem Kaczyńskim dostał zdecydowane zapewnienie, że „ta ustawa będzie teraz priorytetem”.

Aferę skomentował również rzecznik rządu Piotr Müller. W rozmowie z Interią podał, że Adam Niedzielski nie złożył takiej informacji.

Może tylko w głowie o tym myślał, nie złożył takiej informacji – zapewnił Piotr Müller.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wyplaty polski lad 3

MSWiA: funkcjonariuszom wypłacono wyrównania

Koparka wielonaczyniowa

Kopalnie dostaną ponad 6 mld zł od państwa