w , ,

Zdaniem Billa Tai zarówno akcje jak i nieruchomości zostaną przekształcone w NFT

Zarówno akcje firm jak i nieruchomości będą jednymi z wielu rzeczy, które już w niedalekiej przyszłości zostaną przekształcone w niewymienialne tokeny, według Billa Tai, inwestora Venture Capital.

  • Venture Capital – średnio- i długoterminowe inwestycje w przedsiębiorstwa znajdujące się we wczesnych fazach rozwoju

„To się stanie i nie podlega to żadnym wątpliwościom. To po prostu kwestia czasu” – powiedział Tai na konferencji Crypto Finance w St. Moritz w Szwajcarii.

Czym jest NFT?

NFT to niewymienialny token, który można kupować i sprzedawać przez Internet. Jest zaprojektowany tak, aby pokazać, że ktoś ma prawo własności (zapisane na blockchainie) do unikalnego wirtualnego przedmiotu, takiego jak np. zdjęcie.W ciągu ostatniego roku, liczba przedmiotów przekształcanych w NFT gwałtownie wzrosła.

Część ludzi jest jednak zdezorientowana, dlaczego te nienamacalne aktywa są sprzedawane za tak duże pieniądze. W marcu, pochodzący z Południowej Karoliny grafik Beeple, sprzedał NFT za rekordową sumę 69 milionów dolarów na aukcji Christie’s. W czerwcu, NFT kodu źródłowego sieci WWW sprzedano za 5,4 miliona dolarów.

Dane firmy DappRadar opublikowane we wtorek pokazują, że całkowita wartość sprzedaży NFT osiągnie 25 miliardów dolarów w 2021 roku. Nawet najbardziej znane firmy na świecie, w tym Coca-Cola i Gucci, sprzedały już swoje NFT.

Przyszłość NFT

Podczas gdy niektórzy obawiają się, że mamy do czynienia z bańką NFT, Bill Tai, który zainwestował w start-upy takie jak Zoom i Scribd, powiedział, że spodziewa się, że coraz więcej rzeczy zostanie przekształconych w NFT, ponieważ internet przechodzi już do Web 3.0.

„Web 1.0 był tylko do odczytu, Web 2.0 jest do odczytu i zapisu. Web 3.0 to tworzenie wrappera wokół wszystkiego, co wchodzi i wychodzi z ekranu.” – wyjaśnia Tai.

„Możesz umieścić tam tytuły własności ziemi, nieruchomości, sztuki, rysunków, czegokolwiek” – dodał, wyjaśniając, że wszystko może mieć adres, który pozwala ludziom go znaleźć. Co więcej jedyną formą zbycia prawa własności jest sprzedaż, która zostanie zapisana na blockchainie. „To najbardziej efektywny sposób, aby z czasem przypisać własność naprawdę dowolnego składnika majątku”.


Fot. Twitter @KiteVC

Zobacz również: Za produkty Tesli można zapłacić dogecoinem. Kurs kryptowaluty eksplodował

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wyciek danych z wojska

Ogromny wyciek danych z wojska. Ministerstwo Obrony Narodowej odnosi się do sprawy

google entrance building

Google kupiło biuro w Londynie za 1 miliard dolarów