w

Amazon zatrudni 75 tys. osób. Firma oferuje dodatkowe pieniądze dla zaszczepionych

Coraz więcej firm oferuje benefity dla zaszczepionych pracowników. Zaczynając od dni wolnych, zniżek na poszczególne produkty, czy nawet premie pieniężne. Tą drogą chce podążać również Amazon. Firma zapowiedziała, że da 100 dolarów więcej nowym pracownikom, którzy są zaszczepieni przeciw COVID-19.

  • Amazon chce zatrudnić 75 000 nowych osób na trudnym rynku pracy i oferuje bonusy, aby przyciągnąć pracowników ze Stanów Zjednoczonych, w tym 100 dolarów dla nowych pracowników, którzy są już zaszczepieni przeciwko COVID-19.
  • Oprócz premii w wysokości 100 dolarów dla zaszczepionych nowych pracowników, Amazon powiedział, że będzie również oferował oddzielny bonus w wysokości 1000 dolarów.
  • Miejsca pracy są przeznaczone dla kurierów i pracowników magazynów, którzy pakują i wysyłają zamówienia online. Amazon, który już płaci co najmniej 15 dolarów za godzinę, dał podwyżki dla niektórych swoich pracowników w zeszłym miesiącu, a nowi pracownicy będą zarabiać średnio 17 dolarów za godzinę.

Firma przygotowuje się do Prime Day, popularnego wydarzenia sprzedażowego, które stało się jednym z najbardziej pracowitych dni w roku dla Amazona.

Istnieje wiele powodów niedoboru pracowników: Niektórzy obawiają się, że zachorują na koronawirusa; inni mają problemy z opieką nad dziećmi i muszą zostać w domu, aby pilnować swoich pociech, a największą przeszkodzą jest federalny zasiłek dla bezrobotnych, którego wysokość wynosi 300 dolarów tygodniowo.

Tylko w zeszłym roku Amazon zatrudnił 500.000 osób, aby nadążyć za wzrostem zamówień w czasie pandemii.

ZOBACZ TAKŻE: USA: Zasiłki dla bezrobotnych hamują powrót do normalności.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Z jednej strony wiadomo- dramat, zdrowie pracownika powinno być jego personalną sprawą a podwyżki do pensji powinny być mu dawane za większy wysiłek w pracy lecz pomyślmy o tym w drugą stronę- osoba zaszczepiona nie trafia na kwarantannę (co generuje pracodawcy duże koszty, możliwe, że nawet czasem większe niż te dodatki o których mowa w przypadku Amazonu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowy ład – kto za to zapłaci?

Nowy ład – kto za to zapłaci?

Bezwarunkowy dochód podstawowy

Walia chce wprowadzić bezwarunkowy dochód podstawowy