fot. Tobias Moers/ materiały prasowe
w ,

Aston Martin z nowym dyrektorem generalnym

Po zakupie udziałów spółki przez Lawrence’a Strolla Aston Martin stawia na nowego CEO. Zastąpi on Andy’ego Palmera. Zmiany kadrowe już w sierpniu.

Następcą Palmera będzie Tobias Moers. Do tej pory od 2013 roku był dyrektorem generalnym Mercedes-AMG. Co ważne, ma ponad 25-letnie doświadczenie w ogólnej pracy dla Daimlera. Aston Martin z nowym szefem zadebiutuje 1 sierpnia. Andy Palmer ustąpi ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym.

Aston Martin z nowym CEO.
fot. Andy Palmer/ Twitter

Z przyjemnością witam Moersa w Aston Martin Lagonda. Jest wyjątkowo utalentowanym profesjonalistą z branży motoryzacyjnej i sprawdzonym liderem biznesu, z wieloletnim doświadczeniem w Daimler AG, z którymi mamy wieloletnie i udane partnerstwo techniczne i handlowe, które będzie kontynuowane – powiedział Lawrence Stroll, kanadyjski inwestor, który w swoim portfolio ma m.in. zespół Formuły 1 Racing Point.

Sprawdź również: Robert Lewandowski inwestuje. Wejdzie w… second-handy!

Spółka ze Strollem na czele powróci na tory Formuły 1 w sezonie 2021. Wtedy też zastąpi (przynajmniej w nazewnictwie) zespół Racing Point. Aston Martin zostanie zasilony również nowym członkiem teamu, do którego zawita Sebastian Vettel po braku porozumienia z Ferrari.

Stroll na początku tego roku przejął 25 proc. udziałów w spółce Aston Martin Lagonda Limited. Warto dodać, że plany inwestora nie ograniczają się wyłącznie do ¼ firmy. W przeciągu najbliższych 5 lat Stroll chce zainwestować w struktury firmy 200 mln funtów.

Co ważne, sytuacja finansowa Aston Martina nie należy do najlepszych. W ubiegłym roku spółka odnotowała stratę przed opodatkowaniem w wysokości 104 mln funtów, a już podczas pierwszych 3 miesięcy tego br. potwierdziła straty w wysokości 119 mln funtów.

Sprawdź również: Marcin Szumowski: 74 wnioski, ale wygrywa spółka brata ministra

Źródło: powrotroberta.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Umowa o dzieło z rejestrem w ZUS-ie.

  Umowa o dzieło z obowiązkiem rejestracji w ZUS

  Mateusz Morawiecki o środkach z KE

  Mateusz Morawiecki o miliardach z KE: Znakomity punkt startu