w

Australia ponownie anuluje wizę Novakowi Djokovicowi

Djokovic walczy z australijskim rządem

Gwiazda tenisa – Novak Djokovic został po raz kolejny pozbawiony wizy przed Australian Open, wszystko z powodu maniakalnego uporu australijskich władz w sprawie szczepień przeciwko COVID-19.

W poniedziałek Djokovic wygrał batalię sądową o możliwość pozostania w kraju po tym, jak jego wiza została anulowana po raz pierwszy. 34-letni Serb został zatrzymany w ośrodku imigracyjnym w zeszłym tygodniu po przybyciu do Melbourne przed Australian Open, ponieważ według urzędników naruszył surowe zasady wjazdu do kraju, które wymagają, aby wszyscy byli zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Poniedziałkowe orzeczenie sądu sprawiło, że wiza Djokovica pozostała ważna, a on sam został zwolniony z aresztu. W odpowiedzi australijski rząd ponownie podjął działania.

Dzisiaj skorzystałem z moich uprawnień na mocy sekcji 133C(3) Ustawy o Migracji, aby anulować wizę posiadaną przez pana Novaka Djokovica z powodów zdrowotnych i porządkowych, na podstawie tego, że było to w interesie publicznym” – powiedział australijski minister ds. imigracji Alex Hawke.

  • Novak Djokovic dąży do zdobycia rekordowego, 21. tytułu wielkoszlemowego

Tenisista deklaruje się jako sceptyk szczepień przeciw COVID-19. 5 stycznia skonfiskowano mu nawet paszport po tym, jak urzędnicy celni uznali, że nie ma on wystarczającego medycznego uzasadnienia dla zwolnienia ze szczepienia.

Zespół prawników Djokovica argumentował, że zakażenie tenisisty wirusem COVID-19 w grudniu stanowi wystarczający powód aby się nie zaszczepić, gdyż po przebyciu choroby nabył on naturalną odporność.

W czwartek gwiazda tenisa została uwzględniona w losowaniu turnieju Australian Open, który rozpoczyna się już w poniedziałek, pomimo braku pewności co do jego udziału.

Statystyka szczepień na COVID-19 w Australii


Fot. Jacky Cheong/Wikimedia Commons

Zobacz również: Prof. Horban: Jeżeli ktoś wypowiada się o szczepieniach negatywnie, to podważa politykę państwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

inflacja rosnie bardzo mocno

Finalny odczyt inflacji za grudzień. Czy tarcza antyinflacyjna powstrzyma wzrosty cen?

wyciek danych z wojska

Ogromny wyciek danych z wojska. Ministerstwo Obrony Narodowej odnosi się do sprawy