w

Biedronka notuje świetne wyniki. Spółka nie odczuła lockdownu

Biedronka notuje wzrost sprzedaży.

Biedronka w czwartym kwartale 2020r. poprawiła wyniki sprzedaży wyrażonej w złotówkach o 10,4 proc. rok do roku. – pokazują wstępne wyniki Grupy Jeronimo Martins, do której należy sieć.

  • Wartość skonsolidowanej sprzedaży całej Grupy Jeronimo Martins wyniosła w 2020 roku do 19,3 mld euro, co stanowi wzrost o 3,5 proc (+ 6,7 proc. uwzględniając stały poziom kursu walut).
  • Polska Biedronka odpowiada za prawie 70 proc. obrotów całej Grupy Jeronimo Martins. Sprzedaż sieci w całym 2020 roku wyniosła 13,46 mld euro (+6,7 proc. przeliczając wynik na złotówki). Jest to wynik o 10,4 proc. lepszy niż rok wcześniej, a pod względem sprzedaży porównywalnej LFL o 7,1 proc. W samym czwartym kwartale sprzedaż wzrosła o 6,9 proc.
  • W 2020 roku Biedronka otworzyła 129 nowych sklepów, na koniec grudnia miała już 3115 placówek w całej Polsce. Sieć odnowiła 267 swoich sklepów.

W raporcie podkreślono, że Biedronka umocniła się na pozycji lidera handlu detalicznego na polskim rynku. Sieć chwali się, że osiągnięto to dzięki elastycznemu podejściu do sprzedaży w czasie pandemii.

Wyższe wzrosty niż w Polsce Grupa Jeronimo Martins notuje tylko w Kolumbii, gdzie sieć Ara zanotowała wzrost sprzedaży o 24,4 proc. w walucie lokalnej. Z kolei, spadek sprzedaży widzieliśmy w: Hebe (-2,2%), Pingo Doce (-1,9%), Recheio (-15,9%).

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Legionowo. Restauratorzy masowo otwierają swoje biznesy

Legionowo. Restauratorzy masowo otwierają swoje biznesy

Najnowsze badania: podwyższenie wieku emerytalnego jest nieuniknione i czas się z tym pogodzić

Najnowsze badania: podwyższenie wieku emerytalnego jest nieuniknione i czas się z tym pogodzić