w

Bill Gates rolnikiem? Miliarder został największym posiadaczem ziem rolnych w USA

Bill Gates został największym prywatnym posiadaczem ziem rolnych w USA.

Bill Gates posiada dokładnie 96,8 tys. hektarów ziem rolnych (242 tys. akrów)- wynika z najnowszych danych.

  • Według The Land Report– Gates jest właścicielem ziemi w 18 stanach, m.in. w Luizjanie (69,071 akrów), Arkansas (47,927 akrów) i Nebrasce (20,588 akrów). Ponadto ma udziały w 25 750 akrach ziemi w Phoenix w Arizonie, która jest obecnie przekształcana z ziemi rolnej na działki budowlane. Mają tam powstać nowe przedmieścia.
  • Skupywaniem ziemi zajmuje się spółka Cascade Investments– spółka holdingowa i inwestycyjna kontrolowana przez Billa Gatesa.
  • Ponad połowa fortuny Gatesa znajduje się w aktywach innych niż akcje Microsoftu.

Gates już od wielu lat ma z rolnictwem wiele wspólnego. W 2008 roku Fundacja Billa i Melindy Gates’ów ogłosiła dotację w wysokości 306 milionów dolarów na promowanie wysokowydajnego i zrównoważonego rolnictwa wśród rolników w Afryce Subsaharyjskiej i Azji Południowej. Fundacja inwestowała w rozwój roślin uprawnych odpornych na zmiany i klimatyczne i wydajnych krów mlecznych.

Gates, mimo bycia największym „rolnikiem” jest jednak daleko w tyle, jeżeli chodzi o innych właścicieli ziemskich. Przykładowo, Jeff Bezos, drugi najbogatszy człowiek na świecie posiada 420000 akrów ziemi, głównie w Teksasie.

  • Z kolei, największym właścicielem ziem jest John Malone, prezes koncernu medialnego Liberty Media Corporation- 2,2 mln akrów ziemi, na którą składają się głównie rancza oraz lasy.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do Nawalnego nie dopuszczono adwokatów. Ławrow: zachód odciąga uwagę od kryzysu

Do Nawalnego nie dopuszczono adwokatów. Ławrow: zachód odciąga uwagę od kryzysu

Chińskie PKB wciąż rośnie. IV kwartał powyżej oczekiwań

Chińskie PKB wciąż rośnie. IV kwartał powyżej oczekiwań