w

Brytyjski rząd gwarantuje kredyty dla małych firm

Fot: Sebastian Pichler unplash

Na Wyspach rząd zagwarantuje kredyty dla małych firm w całości oparte na budżecie państwa. Przedsiębiorcy będą mogli pożyczyć do 50 tys. funtów. Przez pierwszy rok bez odsetek.

Początkowo, Rishi Sunak, minister finansów w gabinecie Borisa Johnsona sprzeciwiał się pomocy dla małych przedsiębiorców całkowicie opartej na budżecie państwa. Pierwotnie proponował pakiet pomocowy wyceniany na 5 mln funtów dla małych i średnich firm w 80 proc. bazującej na budżecie.

Zobacz również: Rosja znosi PIT dla najuboższych

Obawy ministerstwa wywołały długie procedury legislacyjne, ponieważ istniało ryzyko, że nim rząd wprowadzi pakiet, wiele firm już padnie.

Wiem, że niektóre małe przedsiębiorstwa wciąż mają problemy z dostępem do kredytów. Są one pod wieloma względami najbardziej narażone na skutki działania epidemii koronawirusa. Jeśli chcemy skorzystać z ich dynamizmu i ducha przedsiębiorczości, gdy będziemy ożywiać naszą gospodarkę, będą one potrzebować dodatkowego wsparcia, by przetrwać ten kryzys – powiedział minister Sunak w Izbie Gmin.

Wymogiem jest wykazanie zdolności kredytowej, ale sprzed okresu pandemii. Cała procedura wnioskowania to kwestia wypełnienia dwustronicowego dokumentu dostępnego online. Środki mają wpłynąć już kilka dni po przesłaniu wniosku.

Źródło: Polskie Radio 24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Andrzej Duda: Nie dla komercjalizacji i prywatyzacji służby zdrowia

Andrzej Duda: Nie dla komercjalizacji i prywatyzacji służby zdrowia

Biznes na PASJI w KRYZYSIE Michał Kosel dla VETO

Biznes na pasji – czy to jeszcze możliwe?