w , ,

Dogecoin rośnie o ponad 20 proc. po tweecie Elona Muska

Płatności w Dogecoinie nowym pomysłem Elona Muska

Zainspirowana memami kryptowaluta poszybowała w górę o ponad 20 proc. po tym, jak Elon Musk napisał, że Tesla zaakceptuje Dogecoina jako zapłatę za niektóre z jej towarów.

„Tesla sprawi, że niektóre towary będzie można kupić za Doge i zobaczymy, jak to się potoczy” – napisał prezes Tesli w tweecie.

  • Dogecoin został uruchomiony jako żart przez Billego Markusa i Jacksona Palmera w 2013 roku

Musk często mówił o Dogecoine, nazywając go swoją ulubioną kryptowalutą i wspominając o nim nawet w występie w „Saturday Night Live”.

Kurs Dogecoina - Elon Musk - Twitter
Wzrost kursu Dogecoina w parze z USD po Tweecie Elona Muska. Źródło: Google

To nie pierwszy raz kiedy Elon Musk tak mocno wpływa na cenę Dogecoina. Jego tweety oraz rosnące zainteresowanie ze strony inwestorów-amatorów wywołały spekulacyjny szał na kryptowalutę na początku tego roku.

W styczniu Dogecoin był wart zaledwie 1 centa, a już w maju osiągnął rekordową cenę 74 centów. Od tego czasu gwałtownie spadł – przy cenie zaledwie 19 centów za monetę, token jest o ponad 70 proc. tańszy od swojego rekordowego poziomu.

Kryptowalutowy mem niedawno znalazł rywala w tokenie Shiba Inu, reklamującym się jako „zabójca Dogecoina”. Shiba Inu jest obecnie 13. największą kryptowalutą pod względem wartości rynkowej, na krótko prześcigając Dogecoina w pewnym momencie.


Zobacz również: Wilk z Wall Street krytykuje Shiba Inu i Dogecoin. Jego zdaniem twórcy memecoinów powinni iść do więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzrost cen w usa bije wszelkie rekordy

Ogromny wzrost cen w USA. Inflacja producencka dobija do 10%

wegry podnosza stopy procentowe 7 raz

Węgry znowu podnoszą stopy procentowe. To już siódma reakcja w tym roku