w

Elon Musk wkrótce stanie się bogatszy

Fot: Maurizio Pesce from Milan, Italia/ Wikimedia commons.

Według Bloomberga, majątek Elona Muska wynosi 96 miliardów dolarów co czyni go czwartym, najbogatszym człowiekiem na świecie.

CEO Tesli nie pobiera regularnego wynagrodzenia. W 2018 roku akcjonariusze zatwierdzili pakiet wynagrodzeń o wartości 20 mln opcji na akcje płatne w 12 równych transzach, Dzięki rozbiciu akcji Tesli, Musk zakwalifikował się do dwóch bloków opcji, które na papierze są warte ok. 2,8 mld dolarów – każdy po cenie wykonania.

Teraz zostało już kilka tygodni do trzeciej transzy opcji wartych dodatkowe 2,8 miliarda dolarów.

Musk zostanie nagrodzony opcjami, ponieważ firma zrealizowała szereg celów pod względem wyników finansowych jak i wartości rynkowej. Jednym z kamieni milowych, które musza zostać osiągnięte, aby opcje można było zrealizować to akcje Tesli muszą utrzymać średnią wartość rynkową na poziomie 200 mld USD przez ostatnie sześć miesięcy.

Wojna dwóch największych CEO. Kosmiczna wojna prywaciarzy. Musk i Bezos

Tak więc nawet jeśli akcje Tesli stracą prawie połowę swojej obecnej wartości w ciągu następnego miesiąca, to i tak będą miały średnią sześciomiesięczną wartość 200 miliardów dolarów lub większą.

Drugi kamień milowy opiera się na dochodach lub zyskach Tesli. A jeśli prognozy analityków są słuszne, Tesla powinna być w stanie to zrobić w bieżącym kwartale.

Miara zysków używana do oceny sukcesu musi wynosić 4,5 miliarda dolarów w okresie 12 miesięcy. Firma prawie osiągnęła to w ciągu 12 miesięcy kończących się w czerwcu, kiedy zarobiła 4,4 miliarda dolarów. Jej prognoza na trzeci kwartał przewiduje zyski na poziomie 1,4 miliarda dolarów, czyli o jedną trzecią więcej niż rok temu.

Musk jest właścicielem 34 milionów akcji. Stanowi około 18% udziałów w firmie, których wartość wynosi 68 miliardów dolarów.

Bezos, Zuckerberg i Musk – zarobili ponad 115 miliardów dolarów w 2020 roku

Wraz z dalszym wzrostem wartości akcji rośnie również potencjalna wartość opcji, dlatego też dwa wcześniejsze bloki opcji są obecnie warte łącznie 5,6 mld dolarów, podczas gdy następny blok byłby wart 2,8 mld dolarów, po cenach bieżących.
Tesla ma zamiar dokonać podziału akcji w stosunku pięć do jednego.

Elon Musk: Tesla to build car and battery factory in ′Berlin area′ | News | DW | 12.11.2019

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Źródło: funnyjunk.com

  USA: dług publiczny większy niż gospodarka

  bella 1

  Jak Bella Thorne zarobiła 2 miliony dolarów na OnlyFans bez nagich zdjęć w ciągu zaledwie jednego tygodnia