w

Grecja wprowadza nowe obostrzenia. Podwójne maseczki od 3 stycznia

Grecja – podwójne maseczki w walce z COVID-19

Greckie władze poinformowały, że od 3 stycznia 2022 r. zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia pandemiczne po tym, jak w kraju potwierdzono rekordowy dzienny przyrost zakażeń koronawirusem, który wyniósł 9284 przypadków.

Minister zdrowia Thanos Plewris poinformował, że od 3 do 16 stycznia 2022 roku obowiązkowe będzie noszenie maseczek typu FFP2 we wszystkich miejscach publicznych, a w supermarketach i w transporcie publicznym konieczne będzie stosowanie podwójnych maseczek tego rodzaju.

O północy zamykane będą lokale rozrywkowe, a w godzinach wieczornych w takich miejscach przy jednym stoliku będzie mogło siedzieć nie więcej niż sześć osób. „Jeśli stwierdzimy, że te środki nie są przestrzegane, zabronimy puszczania muzyki w miejscach rozrywki” – powiedział Plewris.

Limity wprowadzone zostaną także na trybunach stadionów piłkarskich, gdzie udostępnionych będzie jedynie 10 proc. miejsc.

W sektorze publicznym do 50 proc. zatrudnionych ma być objętych nakazem pracy zdalnej, a wizyty w domach opieki społecznej będą dozwolone tylko dla osób z ujemnym wynikiem testu PCR.Wariant Omikron

„Wariant Omikron jest teraz widoczny w całym kraju, zwłaszcza w Atenach, gdzie nastąpił znaczny wzrost zakażeń” – powiedział Plewris. Dodał, że nowe ograniczenia wejdą w życie po Nowym Roku bo wcześniej doprowadziłyby do zwiększenia liczby zakazanych zgromadzeń.

Profesor mikrobiologii z Uniwersytetu Ateńskiego Atanasios Cakris oszacował w poniedziałek, że wariant Omikron odpowiada obecnie za prawie 70 proc. nowych zakażeń w Grecji.


fot. Waldemar Brandt/Unsplash

Zobacz również: Nowy dodatek: Rząd zasponsoruje Ci dekoder, żebyś oglądał więcej TVP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

andrzej duda dodatek oslonowy min

Andrzej Duda podpisał ustawę. Dodatek osłonowy już niedługo!

swietny rok dla akcji

Peter Garnry: 2021 był zdumiewającym rokiem dla akcji