w

Grupa hakerów sparaliżowała ruch kolejowy w Białorusi, aby utrudnić inwazję na Ukrainę

Grupa hakerów przeprowadziła cyberatak na serwery Kolei Białoruskich, który miał na celu utrudnić przemieszczanie się rosyjskich wojsk i towarów wewnątrz sprzymierzonego z Moskwą kraju. Grupa poinformowała, że zaszyfrowała niektóre serwery, bazy danych i stacje robocze. Zablokowano również system sprzedaży biletów.

Przeprowadzono atak na Białoruskie koleje

Atak przeprowadziła grupa hakerów „Cyber Partyzans”. Według nich miało to spowodować utrudnienie transportu np. wojsk rosyjskich w Białorusi. Jak podaje agencja AP – kontrola nad ruchem i aktualnym położeniem pociągów na Białorusi jest znacznie utrudniona.

Hakerzy nazwali swoją operację „Piekło”. Haktywiści zażądali uwolnienia „50 więźniów politycznych, którzy najbardziej potrzebują pomocy medycznej” i usunięcia rosyjskich wojsk z Białorusi. Poinformowali również, że zniszczyli kopie zapasowe zaszyfrowanych danych.

Koleje Białoruskie poinformowały, że ich zasoby internetowe były niedostępne, a sprzedaż biletów online została wstrzymana z nieokreślonych „przyczyn technicznych”. Władze państwowe nie chciały komentować ataku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

screen post pubg tencent

Tencent zwolnił 70 pracowników i wpisał na czarną listę 13 firm w ramach kampanii antykorupcyjnej

szabolcs toth wegry

Węgry podnoszą stopy procentowe ósmy raz z rzędu