w

Jacek Sasin zatrzymuje prace górników i proponuje postojowe

fot: MAP/ wikimedia commons.

Jacek Sasin informuje, że 12 śląskich kopalń wstrzymuje prace na 3 tygodnie. W ramach rekompensaty górnicy dostaną tzw. postojowe. Giełda reaguje spadkami. 

Jacek Sasin, minister aktywów państwowych odpowiedzialny za nadzór spółek Skarbu Państwa zapowiedział wstrzymanie prac kopalń. Decyzja była podyktowana rozprzestrzenianiem się koronawirusa w regionie.

Sprawdź również: Tesco i Żabka przejęte przez państwo? Ambicje ministra Sasina

Wśród zamkniętych kopalń 10 należy do Polskiej Grupy Górniczej, a 2 do Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Co ważne, w przeciwieństwie do innych grup zawodowych, Jacek Sasin proponuje górnikom 100-proc. wynagrodzenie postojowe. 

Ustaliliśmy również, że wszyscy górnicy za ten okres postojowego otrzymają 100 procent wynagrodzenia, czyli nie poniosą żadnych strat finansowych, strat ekonomicznych. Bardzo nam zależało na tym, żeby górnicy nie byli ekonomicznie karani za to, że w kopalniach doszło do zarażeń, które nas skłoniły nas do podjęcia takich decyzji – wyjaśniał Jacek Sasin.

Jacek Sasin zamyka kopalnie.
fot. Notowania JSW/ Gazeta.pl/ Stooq.pl

Giełda wyraźnie zareagowała na deklaracje ministra. Jak podaje Gazeta.pl, akcje JSW odnotowały spadek o 10 proc., Bumech S.A. o prawie 9 proc., a Lubelski Węgiel SA oraz Farmur o ok. 3,5 proc.

Sprawdź również: Zamość: Przedsiębiorcy do Sasina: Kto kazał gazować przedsiębiorców?

Źródło: Gazeta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Yelp wprowadza zmiany.

Yelp ułatwi wyszukiwanie firm prowadzonych przez czarnoskórych właścicieli

Suspect Dies Baltimore 20

„Rasistowscy policjanci powszechnie strzelają do nieuzbrojonych murzynów to gówno prawda”, mówi czarnoskóry prawnik i pisarz Larry Elder