w

Koronawirus. Ponowny lockdown w Wielkiej Brytanii

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ponownie wprowadził lockdown – ludzie mają zostać w domach, dzieci nie idą do szkół.

  • Ci, którzy mogą, mają pracować w domu.
  • Szkoły zostaną zamknięte. 
  • Mieszkańcy będą prawnie zobowiązani do pozostania w domu – z wyjątkiem ważnych celów – już od północy 4 stycznia. Większość szkół pozostanie zamknięta do 1 lutego.

Johnson w przemówieniu: Rząd ponownie nakazuje ludziom pozostać w domu, z wyjątkiem szczególnych powodów. Zalicza się do nich robienie niezbędnych zakupów, dotarcie do pracy (jeśli nie możesz pracować w domu), ćwiczenie, szukanie pomocy medycznej i ucieczka od przemocy domowej 

  • Podczas poprzedniego lockdownu w Zjednoczonym Królestwie nie zamknięto szkół. Stało się to teraz – premier tłumaczył Brytyjczykom, że dzieci nie są narażone na chorobę ani na zakażenie nową odmianą wirusa.
  • Szkoły pełnią jednak istotną rolę w transmisji koronawirusa i dlatego podjęto decyzję o ich zamknięciu.

Wielka Brytania w obliczu kryzysu

W ciągu minionej doby w Wielkiej Brytanii wykryto rekordową liczbę 58 784 nowych zakażeń koronawirusem. Poniedziałek jest siódmym kolejnym dniem, w którym dobowy bilans przekroczył 50 tys.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. CDO oraz wojny – niedawno było. To mamy coś czego już dawno nie było, tylko tym razem tylko w imię wszystkich dobra. Pytanie kiedy lockdown się skończy bo wirus na pewnie zostanie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

“Walczymy o przetrwanie”- właściciel Helleny o podatku cukrowym

„Walczymy o przetrwanie”- właściciel Helleny o podatku cukrowym

Innowacje JSW- zmarnowane niemal 80 milionów

Innowacje JSW- zmarnowane niemal 80 milionów