w

LOCKDOWN Z KARTONU: niespodziewanie rząd zezwala na otwarcie kasyn

Siłownie, restauracje, kawiarnie i bary dla gości zamknięte, mogą bankrutować, a jak zaczną protestować to jest sanepid, policja, która profesjonalnie wybije takie pomysły z głowy. Ważne, żeby nikogo nie zabić. Prezydent oceni na 4 +

Jak informuje RMF FM, rząd w ramach niespodziewanego luzowania restrykcji otwiera kasyna – od północy będą mogły wznowić działalność.

  • Kasyna będą mogły wznowić działalność pod warunkiem, że do środka wpuszczona zostanie jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni, przy czym między klientami ma być półtora metra odstępu.
  • Można więc grać w karty i w ruletkę. Można także rozmawiać i… pić. I to może dziwić, bo zgody na działanie w takim reżimie nie dostały kawiarnie, bary czy restauracje.

Rząd od dawna ma słabość do kasyn. Najpierw długo wzbraniał się przed ich zamykaniem, teraz ekspresem je otwiera. Współpracownicy premiera tłumaczyli tę słabość do kasyn wysokimi wpływami podatkowymi.

Oprócz kasyn rząd od dziś od północy ma otworzyć hotele, kina, teatry i sport na powietrzu. Pozostałe branże muszą czekać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa służba zdrowia coraz droższa – składka zdrowotna będzie wyższa

Darmowa służba zdrowia coraz droższa – składka zdrowotna będzie wyższa

Niemal 43% Polaków uważa, że rząd panuje nad pandemią

Niemal 43% Polaków uważa, że rząd panuje nad pandemią