w

LOCKDOWN Z KARTONU: przed nami kolejny krok w tył

Wiceszefowa MRPiT Olga Semeniuk: Sytuacja w kraju społeczno-zdrowotna jest bardzo niepokojąca. Wyniki z ostatniego weekendu są na tyle wysokie, że zapewne przed nami kolejny krok do tyłu.

  • Jesteśmy na etapie omówienia szczegółów dot. potencjalnie być może kolejnych obostrzeń. Musimy być na to przygotowani.
  • Dodała, że musimy być przygotowani na powstrzymanie dużego efektu mobilności przed świętami wielkanocnymi oraz na same święta.
  • Musimy być przygotowani na powstrzymanie dużego efektu mobilności przed świętami Wielkiej Nocy, jak również na same święta.
  • Wydaje się, że cały czas jesteśmy w trybie awaryjnym i będziemy tak funkcjonowali do momentu wygaszenia trzeciej fali.

Wiceminister rozwoju o obostrzeniach

Semenik zwraca uwagę na to, że na Covid-19 chorują coraz młodsi. rośnie liczba zakażonych pod respiratorami, a w konsekwencji tego trzeba zrobić krok w tył. Wiceminister jest umówiona na spotkanie z przedstawicielami branży gastronomicznej oraz eventowej.

  • Cały ostatni weekend poświęciłam na analizę instrumentów pomocowych ze strony budżetu państwa, które moglibyśmy skierować do tych branż, które są w stałym lockdownie – powiedziała.
  • Przypomniała, że zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, tarcza branżowa zostanie przedłużona na marzec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przedsiębiorcy odwiedzą premiera – odbędzie się protest

Przedsiębiorcy odwiedzą premiera – odbędzie się protest

Pojawiła się kolejna mutacja. Tym razem… bretońska

Pojawiła się kolejna mutacja. Tym razem… bretońska