w

LOCKDOWN Z KARTONU: Rząd pęka pod presją #otwieraMY – można się spodziewać luzowania obostrzeń

Jak ustaliło nieoficjalnie RMF 24, w związku z coraz większą skalą buntu przedsiębiorców, PiS zaczyna myśleć o poluzowaniu restrykcji.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał na poniedziałkowej konferencji prasowej, że zdecydowano o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 w szkołach podstawowych. Dla biznesu oznacza to kolejne miesiące niepewności.

  • Otwierają się restauracje, dyskoteki, bary, pensjonaty i kluby fitness. Przedsiębiorcy wypowiadają posłuszeństwo rządowi, a sprzyjające im opinie prawników i orzeczenia sądów tylko dodają im skrzydeł.

Akcja #otwieraMY nabiera wielkiego rozmachu, a PiS zaczyna się uginać pod jego naporem

Na Facebooku powstał ruch #otwieraMY. W ramach inicjatywy właściciele biznesów mogą poinformować klientów, że zamierzają otworzyć swoje drzwi po 17 stycznia mimo utrzymania lockdownu przez rząd.

  • Przedsiębiorców przekonuje, że zakaz prowadzenia działalności jest nielegalny. Powołują się przy tym na opinie prawników i orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu.

Jak ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM – ministrowie chcą od 1 lutego zacząć luzować obostrzenia.

  • Na początek otwarte miałyby zostać sklepy w galeriach handlowych, później może hotele.Na razie rząd nie chce natomiast otwierać siłowni i restauracji.
  • Te będą musiały poczekać być może nawet aż do wiosny.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najpierw Trump zbanowany w Internecie… a teraz w Nowym Jorku

Najpierw Trump zbanowany w Internecie… a teraz w Nowym Jorku

Legionowo. Restauratorzy masowo otwierają swoje biznesy

Legionowo. Restauratorzy masowo otwierają swoje biznesy