w

Marsz Niepodległości w Warszawie – podpalone mieszkanie. Jest wyrok dla sprawcy

Znamy rozwiązanie sprawy z mieszkaniem, które zostało podpalone w czasie ostatniego Marszu Niepodległości.

  • Podczas ostatniego Marszu Niepodległości, w mieszkaniu znajdującym się na trasie, w pobliżu mostu Poniatowskiego, wybuchł pożar. Na jednym z pięter budynku znajdowała się tęczowa flaga i baner z symbolem Strajku Kobiet. Do mieszkania wpadła raca, która została rzucona przez jednego z uczestników marszu.

ROZWIĄZANIE SPRAWY:

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia po tylko jednej rozprawie wydał wyrok wobec 37-letniego Piotra K. Mężczyzna był oskarżony o to, że 11 listopada ubiegłego roku – podczas Marszu Niepodległości, podpalił za pomocą racy mieszkanie w al. 3 Maja w Warszawie. Wszystkie dowody wskazywały, że Piotr. K jest winny. Został skazany na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia – przekazało PAP.

Jak czytamy – sąd orzekł również obowiązek naprawienia szkody na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej Domy Spółdzielcze w wysokości 4296,95 zł oraz zasądził na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe w łącznej kwocie 5742 zł – poinformowali PAP przedstawiciele Sekcji Prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie.

  • Jak ustaliła PAP, wyrok zapadł na pierwszym terminie rozprawy. Mężczyzna nie został zwolniony z aresztu, będzie w nim przebywał do sierpnia bieżącego roku.

Jak podaje PAP – oskarżyciel uzyskał opinię biegłego z zakresu pożarnictwa, który potwierdził, że w mieszkaniu doszło do pożaru na skutek podpalenia racą. Według eksperta, pożar zagrażał życiu i zdrowiu oraz mieniu wielkich rozmiarów.

  • Dowodem w postępowaniu były nagrania z monitoringu miejskiego oraz nagrania umieszczone w mediach społecznościowych przez uczestników Marszu Niepodległości. Policja przesłuchała również Stefana Okołowicza i naocznych świadków.
  • Jak czytamy – sprawca nie przyznał się do winy. Składał wyjaśnienia, z których wynikało, że raca, od której zapaliło się mieszkanie w al. 3 Maja nie była rzucona przez oskarżonego, tylko “kogoś za jego plecami”.

Źródło: PAP

Zobacz także: Glapiński przeciwko przyjęciu euro. Własną walutę trzeba utrzymać na zawsze!

Napisane przez Mateusz Ratkowski

Glapiński przeciwko przyjęciu euro. Własną walutę trzeba utrzymać na zawsze!

Glapiński przeciwko przyjęciu euro. Własną walutę trzeba utrzymać na zawsze!

Nierówności ekonomiczne pod względem płci mogą potrwać jeszcze 267 lat

Nierówności ekonomiczne pod względem płci mogą potrwać jeszcze 267 lat