w

Mateusz Morawiecki chce przejąć stadion Skry

Mateusz Morawiecki chce remontować Skrę.
fot. YouTube/ Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji na warszawskim stadionie Skry zaapelował, aby władze stolicy oddały obiekt do odnowy przez Skarb Państwa.

Podczas wtorkowej (23 czerwca) konferencji prasowej Mateusz Morawiecki pozwolił sobie na pewien przytyk w stronę prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Faktycznie obiekt jest w złym stanie, a polityk KO zapowiadał odnowienie stadionu, na którym trenowała m.in. Anita Włodarczyk. Sportsmenka musiała przerwać swoje wizyty na Skrze ze względu na niebezpieczną infrastrukturę.

Ten widok za nami nie jest z filmu katastroficznego, ale jesteśmy w centrum Warszawy. Według Trzaskowskiego miał tu powstać nowoczesny obiekt lekkoatletyczny. To kolejny symbol jego nieudaczności i niespełnionych obietnic. To nie jest jedyny przykład tej nieudolności. Warszawa staje się miastem sportowych ruin – zaznaczał polityk PiS.

Morawiecki zaproponował, że Skarb Państwa wyremontuje obiekt szybciej, niż władze Warszawy.

Wyciągamy rękę i prosimy o przekazanie tego stadionu, bo za rok będzie przeżywał swój piękny jubileusz 100-lecia. Chcemy wykonać remont za pana Trzaskowskiego i my to zrobimy, gdy przekaże ten piękny stadion, który był i może być dumą polskich sportowców – apelował Morawiecki.

Boisko Skry przy ul. Wawelskiej pierwotnie był stadionem żużlowym. Swego czasu był jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce.

Rok temu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał zamknięcie obiektu w trybie natychmiastowym.

Sprawdź również: Sąd oddalił pozew sztabu Dudy. Trzaskowski nie musi prostować

Źródło: Sportowe Fakty

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Jeden ping

  1. Pingback:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Frankowicze chcą pozwać państwo.

  Frankowicze zapowiadają pozew przeciw państwu

  Brazylia świadkiem niecodziennego wyroku.

  Brazylia: Prezydent przegrał w sądzie, musi nosić maseczkę