w ,

Microsoft wyprzedza Apple i tym samym staje się najbardziej wartościową spółką na świecie

Microsoft na fali

Microsoft wyprzedził Apple w kapitalizacji rynkowej, stając się najbardziej wartościową spółką giełdową na świecie, po tym jak Apple nie spełnił w czwartek oczekiwań dotyczących wyników finansowych.

Apple odnotował przychody, które nie spełniły oczekiwań inwestorów na Wall Street, ze względu na problemy z dostępnością półprzewodników. Prezes Tim Cook powiedział, że spodziewa się jeszcze większych problemów z łańcuchem dostaw w grudniu.

Sprzedaż iPhone’ów wzrosła o 47 proc. rok do roku, ale również nie spełniła oczekiwań analityków. W czwartym kwartale firma sprzedawała iPhone’a 13 tylko przez kilka dni.

Microsoft natomiast przebił oczekiwania dotyczące przychodów, które wzrosły o około 22 proc. w ujęciu rocznym. Był to najszybszy wzrost od 2018 roku.

microsoft - kapitalizacja rynkowa
Największe firmy pod względem kapitalizacji rynkowej. Źródło: companiesmarketcap.com

Apple był pierwszą firmą, która osiągnęła zarówno 1 bilion jak i 2 biliony dolarów kapitalizacji rynkowej. Microsoft po raz pierwszy przekroczył 2 biliony dolarów kapitalizacji rynkowej w czerwcu po ujawnieniu pierwszej dużej aktualizacji systemu Windows od ponad pięciu lat.


ŹRÓDŁO: CNBC


Zobacz również: Kryzys półprzewodników nie odpuszcza. Uderza w producentów jak nigdy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inflacja w strefie euro

Strefa euro – inflacja wyniosła 4,1 proc. w październiku, osiągając najwyższy poziom od 13 lat

malezyjskie akcje

Malezyjskie akcje spadają o 2 proc. po tym, jak rząd zapowiada wprowadzenie podatku nadzwyczajnego