w

Milion dolarów za szczepienie. Gubernator stanu Ohio organizuje loterię

Milion dolarów – tyle może wygrać osoba, która zaszczepi się w amerykańskim stanie Ohio. Loteria z olbrzymią wygraną to pomysł gubernatora Mike’a DeWine’a, który chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do przyjęcia szczepionki.

  • Mike DeWine poinformował w środę, że na terenie zarządzanego przez niego stanu odbywać się będzie loteria, w której co tydzień do wygrania będzie milion dolarów. Aby wziąć w niej udział, wystarczy zaszczepić się pierwszą dawką szczepionki przeciwko COVID-19.

„Za dwa tygodnie, 26 maja, ogłosimy zwycięzcę losowania przeprowadzonego wśród osób dorosłych, które otrzymały co najmniej pierwszą dawkę szczepionki. Będziemy wybierać w każdą środę przez pięć tygodni. W każdą środę jedna osoba otrzyma 1 mln dol. dolarów” – ogłosił gubernator Ohio Mike DeWine (Partia Republikańska).

  • Pieniądze na nagrody mają pochodzić z federalnych funduszy pomocowych na rzecz walki z koronawirusem.
  • By wziąć udział w loterii, trzeba być mieszkańcem stanu Ohio i mieć skończone 18 lat oraz być zaszczepionym co najmniej jedną dawką preparatu chroniącego przed COVID-19. Dane mieszkańców stan weźmie z publicznej bazy danych zarejestrowanych wyborców, a jeśli kogoś w niej nie ma, będzie mógł wkrótce zgłosić się sam przez internet.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *