w

Milion dolarów za szczepienie. Gubernator stanu Ohio organizuje loterię

Milion dolarów – tyle może wygrać osoba, która zaszczepi się w amerykańskim stanie Ohio. Loteria z olbrzymią wygraną to pomysł gubernatora Mike’a DeWine’a, który chce w ten sposób zachęcić mieszkańców do przyjęcia szczepionki.

 • Mike DeWine poinformował w środę, że na terenie zarządzanego przez niego stanu odbywać się będzie loteria, w której co tydzień do wygrania będzie milion dolarów. Aby wziąć w niej udział, wystarczy zaszczepić się pierwszą dawką szczepionki przeciwko COVID-19.

“Za dwa tygodnie, 26 maja, ogłosimy zwycięzcę losowania przeprowadzonego wśród osób dorosłych, które otrzymały co najmniej pierwszą dawkę szczepionki. Będziemy wybierać w każdą środę przez pięć tygodni. W każdą środę jedna osoba otrzyma 1 mln dol. dolarów” – ogłosił gubernator Ohio Mike DeWine (Partia Republikańska).

 • Pieniądze na nagrody mają pochodzić z federalnych funduszy pomocowych na rzecz walki z koronawirusem.
 • By wziąć udział w loterii, trzeba być mieszkańcem stanu Ohio i mieć skończone 18 lat oraz być zaszczepionym co najmniej jedną dawką preparatu chroniącego przed COVID-19. Dane mieszkańców stan weźmie z publicznej bazy danych zarejestrowanych wyborców, a jeśli kogoś w niej nie ma, będzie mógł wkrótce zgłosić się sam przez internet.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Jeden ping

  1. Pingback:

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  NIK o wyborach kopertowych. “Decyzja premiera bez podstaw prawnych”

  NIK o wyborach kopertowych. “Decyzja premiera bez podstaw prawnych”

  Największa giełda kryptowalut Binance przedmiotem dochodzenia IRS i Departamentu Sprawiedliwości

  Największa giełda kryptowalut Binance przedmiotem dochodzenia IRS i Departamentu Sprawiedliwości