w

„Nasze algorytmy są coraz lepsze”. Facebook blokuje przeciwników szczepionki!

Facebook twierdzi, że pomaga zmniejszyć poziom ludzi, niezdecydowanych na przyjęcie szczepionki Covid-19!

Facebook, w środę przedstawił swoją opinię na temat walki, z osobami niezdecydowanymi na przyjęcie szczepionki Covid-19.

Poziom niechętnych na przyjęcie szczepionki, spada w USA i innych krajach. Jest to wynikiem wysiłków [portalu] w celu filtrowania dezinformacji i promowania wiarygodnych informacji, które pomagają w tym trendzie.

Publikując swój kwartalny raport dotyczący nastawienia do szczepionki, Facebook wykazał, że poziom sceptycyzmu, wśród amerykańskich użytkowników FB, zmalał aż o 50%.

  • Wiadomość pojawiła się miesiąc, po publicznej sprzeczce między Facebookiem, a Białym Domem po tym, jak prezydent Joe Biden stwierdził, że Facebook „zabija ludzi”, pozwalając na rozprzestrzenianie się dezinformacji o szczepionkach.

Facebook zaświadczył, że usunął około 20 milionów treści, wydając jednocześnie dodatkowe ostrzeżenia dla kilku milionów, zablokował także 3000 kont, za naruszenie jego zasad dotyczących dezinformacji, dotyczących Covid-19, równolegle łącząc użytkowników z wiarygodnymi źródłami informacji zdrowotnych.


Wiceprezes Facebooka ds. integralności Guy Rosen, powiedział dziennikarzom:

Skupiamy się na wynikach, które naszym zdaniem są właściwym sposobem oceny końcowego rezultatu. (…) To wszystko jest ruchem w dobrym kierunku.

Rosen także zauważył, że 18 milionów osób skorzystało z ramek profilowych Facebooka wspierających szczepionki. Ponadto zaobserwował, iż rozpowszechnienie treści naruszających zasady – które według Facebooka, jest najlepszym sposobem pomiaru jego skuteczności w filtrowaniu – wynosiło zaledwie 0,05 procent w drugim kwartale roku. Portal uznał więc, że jego narzędzia do uczenia maszynowego, nadal robią postępy w filtrowaniu nieodpowiednich treści, takich jak mowa nienawiści.

Dane pochodzą z długotrwałego badania użytkowników Facebooka, prowadzonego wspólnie z Carnegie Mellon University i University of Maryland.


Źródło: france24.com

Przeczytaj również: “Umowy śmieciowe”. Dlaczego się z nich korzysta? Co z kosztami pracy? [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inflacja jest niekorzystna nawet dla obligacji zabezpieczonych przed inflacją

Inflacja jest niekorzystna nawet dla obligacji zabezpieczonych przed inflacją

BLIK coraz bardziej popularny. Liczba transakcji podwoiła się w ciągu roku!

BLIK coraz bardziej popularny. Liczba transakcji podwoiła się w ciągu roku!