w ,

NetEase rozpoczyna warte 500 mln dolarów IPO dla swojego serwisu muzycznego

500 mln dolarów w IPO

Chiński gigant technologiczny NetEase w ramach rozpoczętej oferty publicznej stara się pozyskać 500 milionów dolarów na giełdzie w Hong Kongu dla swojego biznesu muzycznego Cloud Village.

Cloud Village zaoferuje 16 milionów akcji po cenie pomiędzy 190, a 220 dolarów hongkońskich. Istnieje możliwość wyemitowania kolejnych 2,4 mln akcji jeśli oferta będzie cieszyła się dużą popularnością.

Przy górnej granicy przedziału cenowego, spółka pozyska około 4,04 mld dolarów hongkońskich (519,6 mln USD), nie licząc opłat i innych kosztów związanych z IPO.

Cloud Village prowadzi działalność w zakresie streamingu muzyki. Według danych przedstawionych przez spółkę ma 185 milionów aktywnych użytkowników każdego miesiąca. Jej przychody wzrosły o 51,5 proc. rok do roku i wyniosły 5,1 mld juanów (799,6 mln USD) w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku. Mimo takiego wzrostu spółka nadal ponosi straty, a wynika to z walki o udział w rynku m. in. z Tencent.

  • Przychody Cloud Village pochodzą głównie z subskrypcji, reklam i sprzedaży wirutalnych przedmiotów na swojej platformie

NetEase pierwotnie złożył wniosek o wprowadzenie Cloud Village na giełdę w sierpniu, ale opóźnił IPO z powodu niestabilnego rynku.

Kurs akcji NetEase  - IPO Cloud Village
Kurs akcji NetEase w ostatnim miesiącu. Źródło: Google

W ciągu ostatniego roku, chiński sektor technologiczny stanął w obliczu zaostrzenia przepisów w obszarach od antymonopolowych do ochrony danych, co zaszkodziło cenom akcji wielu krajowych gigantów.


Zobacz również: Ericsson kupi Vonage za 6,2 mld dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ERICSSON

Ericsson kupi Vonage za 6,2 mld dolarów

bitcoin city

Salwador planuje stworzyć „Bitcoin City” i zebrać 1 miliard dolarów poprzez obligacje zabezpieczone w BTC