w

Przemiana energetyczna na świecie. Northvolt inwestuje ogromne pieniądze w rozwój baterii

Northvolt planuje zainwestować 750 milionów dolarów w rozbudowę swojego laboratorium w Szwecji, aby sprostać rosnącemu popytowi na baterie litowo-jonowe.

Spółka zamierza konkurować z głównymi graczami azjatyckimi, takimi jak CATL i LG Chem. W tym celu stworzą pierwszy na świecie kampus badawczo-rozwojowy obejmujący cały ekosystem baterii.

Spółka, która prawdopodobnie rozpocznie produkcję jeszcze w tym roku w swojej gigafabryce w szwedzkim Skelleftea, w ciągu 5 lat chce zatrudnić 5000 nowych inżynierów.

Chiny są obecnie domem dla około 80% produkcji ogniw litowo-jonowych, ale wraz z gwałtownie rosnącym popytem, zdolności produkcyjne w Europie będą się szybko zwiększać. Northvolt planuje zainwestować 750 milionów dolarów, aby w 2030 roku, jego udział w rynku europejskim wynosił 25%.

Europejscy producenci samochodów chcą używać baterii produkowanych przez Northvolt dla swoich pojazdów elektrycznych, aby rywalizować Teslą, która buduje własną fabrykę w Niemczech. Spółka wspierania przez Volkswagena, Scanię, Komisję Europejską, czy nawet założyciela Spotify – Daniela Ek – zebrała fundusze w wysokości ponad 6,5 miliarda dolarów, z prawie 20 miliardami dolarów w zamówieniach od największych producentów samochodów.


ŹRÓDŁO: Routers, fot. Twitter @northvolt


Zobacz również: Domek z kart w postaci ujemnych realnych rentowności może już wkrótce się rozpaść – prognozy Saxo na IV kw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domek z kart w postaci ujemnych realnych rentowności może już wkrótce się rozpaść - prognozy Saxo na IV kw.

Domek z kart w postaci ujemnych realnych rentowności może już wkrótce się rozpaść – prognozy Saxo na IV kw.

Rząd w Australii chce zakazać anonimowych komentarzy

Rząd w Australii chce zakazać anonimowych komentarzy. „Media społecznościowe to pałac tchórzy”