w

Santander przypadkowo wpłacił 130 milionów funtów na konta w Boże Narodzenie

Pomyłka Santandera

Tysiące ludzi otrzymało niespodziewany prezent na Boże Narodzenie, kiedy bank Santander przypadkowo zdeponował 130 milionów funtów (710,7 miliona złotych) w 75 tysiącach transakcji.

Błąd wystąpił gdy płatności z 2 tysięcy kont biznesowych w Wielkiej Brytanii zostały przetworzone dwukrotnie, co oznacza, że np. niektórzy pracownicy zobaczyli swoje pensje dwukrotnie.

Bank oświadczył, że zdublowane płatności były spowodowane przez „problem z harmonogramem”, który został już naprawiony. Teraz stara się odzyskać błędne płatności, z których wiele trafiło na rachunki prowadzone przez inne banki.

„Przykro nam, że ze względu na problem techniczny, niektóre płatności od naszych klientów korporacyjnych zostały nieprawidłowo zduplikowane na kontach odbiorców” – powiedział rzecznik Santander. „Żaden z naszych klientów nie został w żadnym momencie bez pieniędzy w wyniku tego błędu, a my będziemy ciężko pracować z wieloma bankami w całej Wielkiej Brytanii, aby odzyskać zduplikowane transakcje w ciągu najbliższych dni” – dodał.

Incydent mógł zepsuć nastroje wielu osobom w Boże Narodzenie. „To zrujnowało moje święta, ponieważ myślałem, że wypłaciłem setki tysięcy w błędzie – myślałem, że zrobiłem coś złego” – powiedział BBC jeden z menedżerów.

Santander nie poinformował jak firmy powinny wyjaśnić drugą płatność pracownikom, ani nie dostarczył żadnych informacji o tym, w jaki sposób „obdarowani” powinni ją zwrócić.


fot. Eduardo Soares/Unsplash

Zobacz również: UOKiK bierze się za naganiaczy. Kary finansowe dla trzech promotorów systemów typu piramida

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

gus podal dane

Pięć regionów wytworzyło ponad połowę PKB w 2020 roku. GUS podaje wstępne szacunki

posiedzenie rpp juz jutro

Posiedzenie RPP już jutro. Szykuje się kolejna podwyżka stóp procentowych