w

OnlyFans zakazuje influencerom umieszczania treści o charakterze seksualnym!

OnlyFans ogłosił, że w ciągu kilku tygodni, zabroni użytkownikom przesyłania treści o charakterze seksualnym.

OnlyFans, to brytyjska sieć społecznościowa, której właścicielem jest Fenix International Limited. W odróżnieniu od serwisów typu Instagram czy Facebook, OnlyFans pozwala twórcom udostępniać treści płatne, dostarczane tylko „fanom” z opłaconą subskrypcją.

  • Platforma posiada obecnie ponad 130 mln użytkowników, i zyskała swoją popularność głównie na treściach dla dorosłych.

Firma jednak zdecydowała się zerwać z kontrowersyjnym wizerunkiem! Ogłosiła bowiem, że rezygnuje z tego typu tematyki, już od początku października!

Aby zapewnić długoterminową stabilność naszej platformy i nadal gościć integracyjną społeczność twórców i fanów, musimy ewoluować nasze wytyczne dotyczące treści.

Popularność OnlyFans wzrosła w czasie pandemii COVID-19, kiedy to osoby prywatne zamieszczały na stronie zdjęcia i filmy, aby zarobić pieniądze, gdy utknęły w domu i straciły pracę. Jednak podczas gdy wielu z nich, m.in. muzycy, instruktorzy fitness korzystali z platformy, aby nawiązać kontakt z fanami, wielu influencerów zdecydowało się na przesyłanie filmów o charakterze jednoznacznie seksualnym.

OnlyFans, które zostało założone w 2016 roku, jak się okazuje zostało zmuszone do wprowadzenia przebudowy, spółka bowiem stara się zebrać dodatkowy 1 mld USD, od inwestorów.

  • „Zmiany były konieczne, aby spełnić prośby, które firma otrzymała od partnerów bankowych i dostawców płatności”.

*Chociaż, portal zarzeka się, że zmiany zaostrzą wewnętrzny regulamin dotyczący umieszczanych treści, to do tej pory, nie dostaliśmy żadnego wzorca. Oznaczać to może, że pomimo hucznych zapowiedzi ze strony platformy, zmiany mogą być jednak mniej rygorystyczne.


Źródło: skynews.com.au

Przeczytaj również: „Nasze algorytmy są coraz lepsze”. Facebook blokuje przeciwników szczepionki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BLIK coraz bardziej popularny. Liczba transakcji podwoiła się w ciągu roku!

BLIK coraz bardziej popularny. Liczba transakcji podwoiła się w ciągu roku!

Australia: Lockdown w Sydney przedłużony o kolejny miesiąc

Australia: Lockdown w Sydney przedłużony o kolejny miesiąc