w ,

Philips zmaga się z problemami – wycofuje z rynku 4 miliony produktów

Philips obniża prognozy

Holenderska spółka obniżyła w poniedziałek prognozę wzrostu sprzedaży i zysków w 2021 roku, ze względu na masowe wycofywanie respiratorów i globalny niedobór komponentów elektronicznych.

Sprzedaż w okresie lipiec – wrzesień spadła o 7,6 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, między innymi z powodu akcji wycofywania z rynku nawet czterech milionów respiratorów, ponieważ ich części mogą ulec degradacji i stać się toksyczne.

philips kurs akcji
Kurs akcji Philips w ostatnim roku. Źródło: Google

Przychody były również niższe z powodu problemów z łańcuchem dostaw. Niedobór komponentów i części elektronicznych oznaczał, że Philips potrzebował więcej czasu niż oczekiwano, aby przekształcić zamówienia w sprzedaż.

  • „Niestabilność łańcucha dostaw nasiliła się na całym świecie” – powiedział dyrektor generalny Frans van Houten. „Spodziewamy się, że ten przeciwny czynnik będzie się utrzymywał w czwartym kwartale”.

W konsekwencji, firma z Amsterdamu spodziewa się obecnie „niskiego, jednocyfrowego” wzrostu sprzedaży w tym roku, co stanowi dolną granicę jej wcześniejszych prognoz.


ŹRÓDŁO: CNBC, fot. Wikimedia Commons


Zobacz również: ASML – holenderska spółka technologiczna z potencjałem do wzrostu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

clariant

Szwajcarski Clariant będzie produkował etanol ze słomy – to pierwszy taki zakład w Europie

Netflix

Squid Game przyniesie Netflixowi blisko 900 milionów dolarów