w

Premier będzie ratował gospodarkę podatkami

morawiecki podatki 561x316 1

Rok 2021 będzie czasem głębokiej recesji. Lwia część gospodarki nie zarabiała w 2020 roku i wbrew temu co mówi wiceminister finansów – Polacy dzięki temu nie mają więcej pieniędzy.

Mateusz Morawiecki natomiast przekonuje, że dzięki podatnikom państwo może wspierać przedsiębiorców dotkniętych skutkami kryzysu.

W trakcie środowej konferencji prasowej, premier był pytany o to czy w obliczu krachu i niepewności gospodarczej może rozważa odłożenie w czasie lub rezygnację z podwyżek podatków. Premier stwierdził, że środki podatników są niezbędne…. by ratować podatników.

  • MFW określił nasze tarcze jako największe w Europie, gdy weźmiemy pod uwagę relację do PKB. (…) Państwo polskie ma i będzie miało środki na ratowanie najbardziej zagrożonych branż, a właśnie w ogromnej większości z podatków polskich podatników ratujemy gospodarkę i branże, które są w najgorszym położeniu.
  • Równocześnie szef rządu przypomniał, że choćby podatek cukrowy nie wynika z konieczności gromadzenia środków na walkę z pandemią, ale z “zachęcania do zdrowego trybu życia”. – Tu nie ma zasadniczego związku – zaznaczył.

Screenshot 7 2

Prezydent Chin gratuluje Bidenowi zwycięstwa

fot. Wikimedia Commons

Strajk Kobiet. Decyzja sądu w sprawie 14-letniego Macieja R.