w

Premier będzie ratował gospodarkę podatkami

morawiecki podatki 561x316 1

Rok 2021 będzie czasem głębokiej recesji. Lwia część gospodarki nie zarabiała w 2020 roku i wbrew temu co mówi wiceminister finansów – Polacy dzięki temu nie mają więcej pieniędzy.

Mateusz Morawiecki natomiast przekonuje, że dzięki podatnikom państwo może wspierać przedsiębiorców dotkniętych skutkami kryzysu.

W trakcie środowej konferencji prasowej, premier był pytany o to czy w obliczu krachu i niepewności gospodarczej może rozważa odłożenie w czasie lub rezygnację z podwyżek podatków. Premier stwierdził, że środki podatników są niezbędne…. by ratować podatników.

  • MFW określił nasze tarcze jako największe w Europie, gdy weźmiemy pod uwagę relację do PKB. (…) Państwo polskie ma i będzie miało środki na ratowanie najbardziej zagrożonych branż, a właśnie w ogromnej większości z podatków polskich podatników ratujemy gospodarkę i branże, które są w najgorszym położeniu.
  • Równocześnie szef rządu przypomniał, że choćby podatek cukrowy nie wynika z konieczności gromadzenia środków na walkę z pandemią, ale z „zachęcania do zdrowego trybu życia”. – Tu nie ma zasadniczego związku – zaznaczył.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Tak jest trzeba zabierać pieniądze tej grupie przestępczej zwanej „Przedsiębiorcami”.
    Idąc tym torem może niech wprowadzą jeszcze podatek za zużywanie powietrza, obniżą kwotę wolną od podatku do 1 zł.
    Czego się nie robi dla walki z pandemią.
    Oczywiście pandemia kiedyś minie, a czy podatki miną razem z nią? Pewnie nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Screenshot 7 2

Prezydent Chin gratuluje Bidenowi zwycięstwa

fot. Wikimedia Commons

Strajk Kobiet. Decyzja sądu w sprawie 14-letniego Macieja R.