fot. screen Facebook
w

Prezydent o Pawle Tanajnie: Sprawa jest trudna

Podczas serii pytań Q&A prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie zatrzymania Pawła Tanajny i zarzutów wobec lidera Strajku Przedsiębiorców.

Prezydent odniósł się do wydarzeń z soboty, kiedy to Paweł Tanajno miał rzekomo dopuścić się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza na służbie. Jak na razie Tanajno nie zrezygnował z wyścigu o stanowisko głowy państwa, ale sprawa karna może pokrzyżować plany przedsiębiorcy.

Sprawdź również: Paweł Tanajno zaatakował policjanta? Doszło do zatrzymania

Komenda Stołeczna Policji zaznaczyła, że „nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów”. Do dzisiaj sprawa Tanajny wzbudza duże kontrowersje. Do sieci wyciekło nagranie prawdopodobnego zdarzenia. Internauci są podzieleni. Sytuacja nie jest jednoznaczna, ponieważ sam Tanajno podkreśla, że wpadł na policjanta przez przypadek.

Paweł Tanajno pod zarzutem ataku.
fot. Twitter/ Mateusz Krzywousty

Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że reakcja policji nie jest podyktowana sympatiami partyjnymi. Odcina się od oskarżeń, jakoby sprawa Tanajny była ciosem w stronę kontrkandydata.

Nie ingeruję w czynności sądu, prokuratury. Jeśli Tanajno dopuścił się czynnej napaści na policjanta, to sprawa jest trudna – wyjaśniał prezydent.

Sprawdź również: PKP ma informować o przyjazdach na Strajk Przedsiębiorców?

Podczas facebookowego Q&A prezydent podkreślał, że liczy na pozytywne rozwiązanie sprawy przedsiębiorcy.

Mam nadzieję, że Paweł Tanajno będzie mógł normalnie działać i uczestniczyć w wyborach prezydenckich. Szanuję go jak każdego innego kandydata w tych wyborach – powiedział.

Źródło: DoRzeczy

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Rosja grozi dziennikarzom

  Rosja grozi mediom. Władze zatrzymują dziennikarzy

  Renault w dużym kryzysie.

  Renault zwalnia kadry i ogranicza działalność na rzecz państwa