fot. materiały prasowe
w

ProteGO Safe reklamowana przez boty. Wątpliwy marketing rządu

fot. materiały prasowe

ProteGO Safe, czyli rządowa aplikacja do walki z pandemią jest reklamowana przez fejk-konta. Zaraz po prezentacji projektu, na Twitterze pojawili się liczni zwolennicy rozwiązania – głównie lekarze.

Projekt aplikacji zaprezentował 9 czerwca Marek Zagórski, minister cyfryzacji oraz Łukasz Szumowski, szef resortu zdrowia. 

Wtedy też na Twitterze pojawiły się liczne konta, które głośno chwaliły pomysł rządu. Byli to przede wszystkim doktorzy i profesorowie nauk medycznych. Co ważne, użytkownicy serwisu przyjrzeli się bliżej sylwetkom zwolenników projektu. Okazało się, że rzekomi specjaliści… nie istnieją. 

Co więcej, firma Sentimenti, która zajmuje się badaniem emocji internecie, zauważyła, że nawet zdjęcia są fałszywe. Najpewniej zostały wygenerowane automatycznie. 

Gdy zarzucono rządowi posługiwanie się botami, Ministerstwo Cyfryzacji stanowczo odcięło się od oskarżeń. 

ProteGO Safe to aplikacja mobilna, która pozwala na prowadzenie dziennika zdrowia. Co ważne, rejestruje także informacje o spotkaniach z innymi. Jeśli jedna z tych osób złapie koronawirusa, ProteGO Safe ostrzeże użytkowników. Wtedy też specjaliści rekomendują izolację i wykonanie testów na obecność COVID-19.

Sprawdź również: Kebab z państwowym dofinansowaniem. Branża krytykuje

Źródło: Gazeta Wyborcza

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Kebab z państwowym dofinansowaniem. Branża krytykuje

    FED large

    FED spodziewa się skurczenia amerykańskiej gospodarki o 6,5%