w

Kebab z państwowym dofinansowaniem. Branża krytykuje

fot: MichalPL/ wikimedia commons.

Kebab daniem narodowym. Jeden z producentów zasługuje na dofinansowanie, ponieważ jego oferta “wpisuje się w polskie specjalności żywnościowe”.

Tak swoją decyzję argumentowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Instytucja przekazało spółce Damark Kebab Sp. z.o.o. dokładnie 408,8 tys. Kontrowersje wzbudziła jednak pełna argumentacja urzędników.

Wdrożenie planu promocji zagranicznej firmy Damak Kebab Sp. c o. o. oferującej produkty spożywcze wpisujące się w polskie specjalności żywnościowe.

Co ważne, Damark to nie sieć lokali gastronomicznych, a zakłady mięsne, produkujące kebab z kurczaka, kebab z wołowiny, kebab pieczony i kurczaka w kostkach. Na oficjalnej stronie spółka stwierdza, że Damark:

[…]został założony przez pasjonatów swej pracy – wyspecjalizowaną ekipę posiadającą wieloletnie doświadczenie w produkcji kebabu.

W ramach programu Go to Brand. w zeszłym roku Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przekazała łącznie 212,33 mln złotych. Beneficjentami było aż 770 polskich marek. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Stara Mydlarnia, Talkin’ Things, Yope oraz Sotrender.

Co ważne, jednym z kryterium była szansa firmy na ekspansję poza granice Polski.

Sprawdź również: PKN Orlen monopolistą? Prezes: powinien być 1 koncern

Źródło: INNPoland

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    PKN Orlen monopolistą? Prezes: powinien być 1 koncern

    ProteGO Safe reklamowany przez boty

    ProteGO Safe reklamowana przez boty. Wątpliwy marketing rządu