w

PKN Orlen monopolistą? Prezes: powinien być 1 koncern

fot: Bartek z Polski/ Wikimedia commons.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek stanowczo krytykuje możliwość wprowadzenia na rynek kolejnego koncernu energetycznego. Zdaniem szefa państwowej spółki, w branży nie ma miejsca na konkurencję.

W Polsce powinien być jeden koncern multienergetyczny, nie ma miejsca na dwa takie podmioty i do tego sukcesywnie dążę – powiedział dziennikarzom prezes PKN Orlen.

Co ważne, szef spółki dodał, że budowie tego typu koncernu służą przeprowadzane przez państwową spółkę paliwową inwestycje oraz przejęcia – m.in. Grupy Lotos i Energi.

PKN Orlen będzie monopolistą?
fot. Daniel Obajtek/ Wikimedia Commons

Warto dodać, że Obajtek nie odniósł się do spekulacji, jakoby, że państwowa spółka rozważa przejęcie PGNiG.

PKN Orlen prowadzi dziś inwestycje, jakich w kraju nie było od dziesięcioleci, m.in. w produkcję nawozów i petrochemię – poinformował we wtorek w zakładach Anwil we Włocławku prezes Obajtek.

Szef spółki zaznaczał, że od czasu zbudowania pierwszej instalacji produkcyjnej saletry w 1971 r., we Włocławku nie było tak znaczącej inwestycji.

Nie ma rozwoju gospodarki i firmy bez inwestycji. Zawsze nam przyświecał ten cel, by realizować inwestycje – stwierdził Obajtek.

Sprawdź również: KAS mówi “sprawdzam”. Dostanie się zaniżającym przychody

Źródło: Bankier.pl

2 komentarze

Dodaj odpowiedź
  1. Wójt pcimia bez żadnego doświadczenia zawodowego zostaje prezezem wielkiej spółki. Takie rzeczy tylko w komunizmie mają miejsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prokuratura w Poznaniu umarza sprawę 25-latka.

Prokuratura umarza śledztwo ws. Igora Stachowiaka

Kebab z państwowym dofinansowaniem. Branża krytykuje