w

Rząd w Hiszpanii będzie oddawał pieniądze za mandaty, które wystawiono podczas lockdownu

Rząd w Hiszpanii będzie oddawał pieniądze:

Okres 2020 r. był dla wielu krajów bardzo ciężki. Nowa sytuacja – masowe obostrzenia, pełno zakazów – wszyscy dobrze to znamy. Mijają kolejne miesiące, a rządy zastanawiają się, czy było to jednak dobre posunięcie.

Tego typu sytuacja wydarzyła się właśnie w Hiszpanii. Tamtejszy rząd ogłosił w piątek, że zwróci pieniądze obywatelom, którzy zostali ukarani mandatami za nieprzestrzeganie obostrzeń przeciwepidemicznych pomiędzy marcem a czerwcem 2020 r.

  • Jak czytamy – decyzja została podjęta z powodu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który w lipcu br. orzekł, że przymusowy lockdown podczas pierwszej fali, został wprowadzony niezgodnie z zasadniczą ustawą.

Jak szacuje rząd – w tym okresie w Hiszpanii wystawiono ponad 1,1 mln mandatów za nieprzestrzeganie obostrzeń epidemicznych – chodzi głównie o mandaty za nieuzasadnione opuszczanie domów.

Jak potwierdziło w piątek ministerstwo polityki terytorialnej i służb publicznych, w najbliższych dniach utworzony zostanie zespół, który zajmie się zwrotem pieniędzy.


Zobacz także: Stopy procentowe w Polsce stopniowo w górę? Członek RPP przedstawia swoje zdanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

stopy procentowe

Stopy procentowe w Polsce stopniowo w górę? Członek RPP przedstawia swoje zdanie

podwyzka akcyzy na alkohol i papierosy

Podwyżka akcyzy na alkohol i papierosy. Rząd liczy na miliardy wpływów