w ,

Squid Game przyniesie Netflixowi blisko 900 milionów dolarów

Rewelacyjny wynik Netflixa

Amerykańska spółka szacuje, że jej najnowszy hit, „Squid Game”, wygeneruje prawie 900 milionów dolarów wartości dla firmy, podkreślając tym samym, jak duży zysk może wygenerować jeden hit w erze streamingu.

Netflix różni się od studiów filmowych i sieci telewizyjnych tym, że nie generuje sprzedaży w oparciu o konkretne tytuły. Zamiast tego, wykorzystując szeroki katalog filmów i seriali, stara się przyciągnąć klientów każdego tygodnia.

Firma posiada wiele danych na temat tego, co oglądają jej klienci, które wykorzystuje do określenia wartości poszczególnych programów.

„Squid Game” wyróżnia się zarówno swoją popularnością, jak i stosunkowo niską ceną. Południowokoreański program o zadłużonych ludziach, którzy biorą udział w śmiertelnie niebezpiecznej rywalizacji o nagrodę pieniężną, wygenerował 891,1 mln dolarów w tzw. impact value, czyli wskaźniku, który firma wykorzystuje do oceny wyników poszczególnych programów. Produkcja serialu kosztowała zaledwie 21,4 miliona dolarów, czyli około 2,4 miliona dolarów za odcinek. Dane te dotyczą tylko pierwszego sezonu i pochodzą z dokumentu, w którym Netflix szczegółowo opisuje wskaźniki wydajności dla serialu.

netflix cena akcji
Kurs akcji Netflixa w ostatnim miesiącu. Źródło: Google

Netflix opublikował wybrane przez siebie wskaźniki oglądalności dla kilku programów i filmów, ale nie dzieli się bardziej szczegółowymi danymi z prasą, inwestorami, a nawet samymi twórcami programów.

Około 132 milionów ludzi obejrzało co najmniej dwie minuty „Squid Game” w ciągu pierwszych 23 dni, bijąc rekord portalu ustanowiony przez „Bridgerton”.

Stacje telewizyjne podają średnią liczbę osób, które oglądają dany program przez cały czas jego trwania, co sprawia, że dwuminutowe liczby największego serwisu VOD wyglądają na zawyżone w porównaniu z konkurencją.

W przypadku „Squid Game”, amerykańska spółka szacuje, że 89% osób, które zaczęły oglądać serial, obejrzało co najmniej 75 minut (więcej niż jeden odcinek), a 66% widzów, czyli 87 milionów osób, ukończyło serial w ciągu pierwszych 23 dni. W sumie ludzie spędzili ponad 1,4 miliarda godzin na oglądaniu serialu, który został wyprodukowany przez Siren Pictures.


ŹRÓDŁO: Bloomberg


Zobacz również: Philips zmaga się z problemami – wycofuje z rynku 4 miliony produktów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

philips

Philips zmaga się z problemami – wycofuje z rynku 4 miliony produktów

TSMC

TSMC zapowiada budowę kolejnej fabryki