w

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii. Wzrost zakażeń, mimo dużego zaszczepienia społeczeństwa

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii:

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii cały czas się pogarsza.. 8 czerwca wykryto 7540 zakażeń, a w szpitalach z powodu Covid-19 jest znów powyżej tysiąca osób – poinformował w środę rząd w Londynie.

  • Podany w środę bilans jest o ponad 3200 infekcji wyższy od tego sprzed tygodnia, a łączny bilans zakażeń z ostatnich siedmiu dni wynosi prawie 41,9 tys., co oznacza wzrost aż o 66 proc. w stosunku do poprzednich siedmiu dni.

Wszystkie te liczby są jednak znacząco wyższe niż w szczycie drugiej fali w styczniu. Rekordowy bilans zakażeń wyniósł wtedy ponad 68 tys., zgonów ponad 1,8 tys., a w szpitalach przebywało jednocześnie ponad 39 tys. osób – ale sytuacja jest coraz bardziej niepokojąca.

Z coraz większymi wątpliwościami traktuje się również luzowanie obostrzeń. Nie wiadomo, czy brytyjski rząd zdecyduje się w poniedziałek, aby znieść w Anglii wszystkie restrykcje, tak jak było to zaplanowane.

  • Do wtorku włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 40,71 mln osób, a drugą – 28,54 mln. To odpowiednio 77,3 proc. oraz 54,2 proc. dorosłych mieszkańców kraju.
  • W środę poinformowano też o dobowym rekordzie zapisów na szczepienia. Po otwarciu we wtorek takiej możliwości w Anglii dla osób pomiędzy 25. a 29. rokiem życia w ciągu doby zgłosiło się na szczepienie blisko 1,1 mln osób. To pierwszy raz, gdy dobowa liczba zapisów przekroczyła milion.

ŹRÓDŁO: PAP

Zobacz także: Salwador uchwalił ustawę o Bitcoinie. BTC prawnym środkiem płatniczym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dyrektorka wyrzuca ucznia ze szkoły za brak maseczki. Zaświadczenie od lekarza nie pomogło

Dyrektorka wyrzuca ucznia ze szkoły za brak maseczki. Zaświadczenie od lekarza nie pomogło

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Rada Medyczna ma nowy pomysł

Obostrzenia tylko dla niezaszczepionych? Rada Medyczna ma nowy pomysł