w

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii. Wzrost zakażeń, mimo dużego zaszczepienia społeczeństwa

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii:

Sytuacja epidemiczna w Wielkiej Brytanii cały czas się pogarsza.. 8 czerwca wykryto 7540 zakażeń, a w szpitalach z powodu Covid-19 jest znów powyżej tysiąca osób – poinformował w środę rząd w Londynie.

  • Podany w środę bilans jest o ponad 3200 infekcji wyższy od tego sprzed tygodnia, a łączny bilans zakażeń z ostatnich siedmiu dni wynosi prawie 41,9 tys., co oznacza wzrost aż o 66 proc. w stosunku do poprzednich siedmiu dni.

Wszystkie te liczby są jednak znacząco wyższe niż w szczycie drugiej fali w styczniu. Rekordowy bilans zakażeń wyniósł wtedy ponad 68 tys., zgonów ponad 1,8 tys., a w szpitalach przebywało jednocześnie ponad 39 tys. osób – ale sytuacja jest coraz bardziej niepokojąca.

Z coraz większymi wątpliwościami traktuje się również luzowanie obostrzeń. Nie wiadomo, czy brytyjski rząd zdecyduje się w poniedziałek, aby znieść w Anglii wszystkie restrykcje, tak jak było to zaplanowane.

  • Do wtorku włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 40,71 mln osób, a drugą – 28,54 mln. To odpowiednio 77,3 proc. oraz 54,2 proc. dorosłych mieszkańców kraju.
  • W środę poinformowano też o dobowym rekordzie zapisów na szczepienia. Po otwarciu we wtorek takiej możliwości w Anglii dla osób pomiędzy 25. a 29. rokiem życia w ciągu doby zgłosiło się na szczepienie blisko 1,1 mln osób. To pierwszy raz, gdy dobowa liczba zapisów przekroczyła milion.

ŹRÓDŁO: PAP

Zobacz także: Salwador uchwalił ustawę o Bitcoinie. BTC prawnym środkiem płatniczym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *