w ,

Tencent na łasce Chińskiego Ministerstwa Rozwoju i Przemysłu

Tencent może aktualizować swoje aplikacje tylko po uzyskaniu zgody od władz

Jak podaje CCTV, obowiązek wynika z faktu, że ogromne przedsiębiorstwo technologiczne naruszyło chińskie zasady ochrony danych już kilka razy w tym roku.

Co więcej, według informacji chińskiej telewizji publicznej, zatwierdzenia aktualizacji są obecnie całkowicie zawieszone, ze względu na to, że Chińskie Ministerstwo Rozwoju i Przemysłu musi przejrzeć wszystkie aplikacje Tencent, nim zacznie rozpatrywać nowe wnioski. Zdaniem CCTV może to potrwać nawet siedem dni.

„Stale pracujemy nad ulepszeniem funkcji ochrony użytkownika w naszych aplikacjach, a także prowadzimy regularną współpracę z odpowiednimi agencjami rządowymi, aby zapewnić zgodność z przepisami. Nasze aplikacje pozostają funkcjonalne i dostępne do pobrania” – przekazał rzecznik Tencent w oświadczeniu.

Kurs akcji Tencent - Chiny
Kurs akcji Tencent w ostatnich 5 dniach. Źródło: Google

Akcje Tencent w Hong Kongu spadły o 1,85 proc. w ostatnich 5 dniach.

W ciągu ostatniego roku Chiny zaostrzyły przepisy dotyczące krajowego sektora technologicznego, który przez lata rozwijał się w dużej mierze bez obciążeń regulacyjnych. Pekin wprowadził regulacje w obszarach od ustawy antymonopolowej do sposobu, w jaki różne przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać specyficzne algorytmy.

Jedną z największych regulacji uchwalonych w tym roku była przełomowa ustawa o ochronie danych osobowych. Rząd skupia się mocno na tym, w jaki sposób firmy gromadzą i przetwarzają dane. Ostatnie działania przeciwko Tencent są częścią tego procesu.

W sierpniu regulatorzy wprowadzili zasady, które ograniczyły dzieci poniżej 18 roku życia do zaledwie trzech godzin gier wideo online w tygodniu i to podczas wyznaczonych okien.


Zobacz również: Konferencja premiera w sprawie inflacji. Będzie obniżka VAT, akcyzy i dopłaty dla gospodarstw domowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

bezrobocie zaczyna spadac

Stopa bezrobocia w październiku spada do 5,5 proc.

nieruchomosci niemcy

Bańka na niemieckim rynku nieruchomości? Bank centralny ostrzega