w ,

Toyota zbuduje fabrykę baterii za 1,29 miliarda dolarów

Toyota inwestuje w USA

Toyota Motor zbuduje w Północnej Karolinie nową fabrykę baterii do pojazdów elektrycznych o wartości 1,29 miliarda dolarów, tworząc tym samym 1750 miejsc pracy.

Japoński gigant motoryzacyjny spodziewa się, że zakład będzie w stanie w ciągu roku wyprodukować wystarczającą ilość baterii litowo-jonowych dla 200 tysięcy całkowicie elektrycznych pojazdów. Produkcja ma się rozpocząć w 2025 roku. Spółka poinformowała również, że planuje w przyszłości rozszerzać produkcję aby zaspokoić potrzeby nawet 1,2 miliona pojazdów elektrycznych rocznie.

Zakład w pobliżu Greensboro w środkowej części Karoliny Północnej ma stworzyć 1750 miejsc pracy, a koniec inwestycji zaplanowany jest na 2031 rok.

Toyota - kurs akcji
Toyota – kurs akcji w ostatnim roku. Źródło: Google

Toyota i inni producenci samochodów, którzy inwestują w pojazdy elektryczne, starają się przenieść produkcję komponentów i baterii „bliżej domu”, aby obniżyć koszty i zmniejszyć ryzyko zakłóceń w łańcuchu dostaw.

Administracja Bidena w ostatnim czasie wezwała firmy do przeniesienia większej ilości miejsc pracy do USA w związku z trwającym globalnym niedoborem chipów – dostarczanych głównie z Azji – powodującym masowe zamknięcia fabryk.

Japoński gigant motoryzacyjny przekazał, że wybrał Karolinę Północną w oparciu o „dostępność energii odnawialnej, jak również wsparcie ze strony lokalnych interesariuszy, w tym rządów, przedsiębiorstw użyteczności publicznej, partnerów i innych.”

  • Toyota zobowiązała się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku

„Dzisiejszy dzień oznacza początek obopólnie korzystnego partnerstwa ze stanem” – powiedział w komunikacie Ted Ogawa, prezes Toyota Motor North America.

Spółka spodziewa się, że nowy zakład będzie w całości zasilany energią odnawialną do produkcji baterii.


Zobacz również: Samsung Electronics połączy działy urządzeń mobilnych i elektroniki użytkowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pilne

Konferencja ministra zdrowia. Rząd ogłosił nowe obostrzenia!

przedsiebiorcy sanepid kontrole

Przedsiębiorcy będą kontrolować certyfikaty szczepień, a sprawdzi to sanepid