w

USA: Citigroup zwolni nieszczepionych pracowników do 31 stycznia

Citigroup z radykalną polityką szczepień

Citigroup będzie pierwszą dużą instytucją na Wall Street, która wyegzekwuje obowiązek szczepień przeciw Covid-19 poprzez zwolnienie pracowników do końca tego miesiąca.

Bank przypomniał pracownikom w notatce wysłanej w piątek o swojej polityce, ujawnionej po raz pierwszy w październiku, że muszą być „w pełni zaszczepieni i jest to kluczowy warunek zatrudnienia”. Wówczas bank zaznaczył, że pracownicy muszą przedstawić dowód szczepienia do 14 stycznia. Ci, którzy nie spełnią tego wymogu do przyszłego tygodnia, zostaną przeniesieni na bezpłatny urlop, a 31 stycznia zostaną zwolnieni.

Citigroup, trzeci co do wielkości bank w USA pod względem aktywów, ma zdecydowanie najbardziej agresywną politykę szczepień przeciw Covid-19 wśród przedsiębiorstw z Wall Street. Rywalizujące banki, w tym JPMorgan Chase i Goldman Sachs, jak dotąd zalecały nieszczepionym pracownikom, aby pracowali w domu, ale nie posunęły się jeszcze do zwolnienia personelu.

Prezes Citigroup Jane Fraser powiedziała, że podjęła taką decyzję, ponieważ jako kontrahent rządowy musi dostosować się do rozporządzenia prezydenta Joe Bidena w sprawie szczepień. Podkreśliła również, że egzekwowanie mandatu pomoże zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, którzy wracają do pracy biurowej.

Według informacji zdobytych przez CNBC ponad 90 proc. pracowników stosuje się do nakazu szczepień, a liczba ta rośnie w miarę zbliżania się terminu. Pod koniec zeszłego roku bank zatrudniał w sumie 220 tys. pracowników na całym świecie, ale wymóg szczepień przeciw Covid-19 dotyczy tylko pracowników z USA.


Fot. Joshua Lawrence/Unsplash

Zobacz również: Facebook usunął oficjalny profil Konfederacji. Jaki jest powód?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

bitcoin okladka

Bitcoin spada do 41 tys. dolarów

polski lad malzenstwa ulga dla klasy sredniej

Polski Ład: małżonkowie, a ulga dla klasy średniej