w

USA: Donald Trump wypada z listy najbogatszych. Był na niej 25 lat!

Donald Trump wypada z listy najbogatszych:

Jak podaje PAP – w tym roku, po raz pierwszy od 25 lat, Donald Trump nie znalazł się na liście 400 najbogatszych Amerykanów magazynu „Forbes”. Od początku pandemii, jak szacuje „Forbes”, majątek byłego prezydenta USA skurczył się o około 600 mln dolarów.

  • W 2020 r. Donald Trump był jeszcze na 339. miejscu.
  • Jego spadek na liście zaczął się w momencie, kiedy został prezydentem. W 2015 roku szacowano jego majątek na 4,5 mld dolarów.

Forbes wycenia jego obecny majątek na około 2,5 mld dolarów. Eksperci szacują, że zabrakło mu około 400 mln dolarów, aby znaleźć się na wyżej wymienionej liście. Co ciekawe, były prezydent USA, był na liście 400 najbogatszych Amerykanów od 1996 roku.

Podium listy najbogatszych:

Na samym szczycie listy nie ma wielkich zaskoczeń. Po raz czwarty z rzędu na czele listy magazynu „Forbes” znalazł się założyciel i szef Amazona Jeff Bezos z majątkiem około 201 mld dolarów. Na drugim miejscu jest Elon Musk, którego majątek jest szacowany na około 190 mld USD. Trzecią osobą w zestawieniu jest założyciel i szef Facebooka Mark Zuckerberg z majątkiem wycenianym na ponad 134 mld dolarów.


Zobacz także: Awaria Facebooka: Oszust wystawił dane 1,5 miliarda użytkowników na sprzedaż


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tajemniczy dysonans na rynku akcji - prognozy Saxo na IV kw.

Tajemniczy dysonans na rynku akcji – prognozy Saxo na IV kw.

Ceny mieszkań w Polsce konsekwentnie rosną. Ile proc.?

Ceny mieszkań w Polsce konsekwentnie rosną. Ile proc. zdrożały nieruchomości?