w

USA: FED zakazuje kupowania akcji urzędnikom wyższego szczebla

FED wprowadza nowe zasady

Rezerwa Federalna ogłosiła w czwartek nowe zasady handlu po kontrowersjach związanych z transakcjami dokonywanymi przez wysokich rangą urzędników.

FED przekazał, że nowe zasady zabronią decydentom i urzędnikom wyższego szczebla kupowania poszczególnych akcji i obligacji, ograniczając możliwości głównie do funduszy inwestycyjnych. Wymagają również wcześniejszego powiadomienia i zatwierdzenia wszelkich transakcji, a także zmuszają do utrzymania inwestycji przez co najmniej rok. Bank centralny zobowiązał się też do zwiększenia częstotliwości raportowania i publicznego ujawniania informacji.

„Te trudne nowe zasady podnoszą wysoko poprzeczkę, aby zapewnić opinię publiczną, której służymy, że wszyscy nasi wyżsi urzędnicy utrzymują jeden umysł skupiony na publicznej misji Rezerwy Federalnej” – powiedział przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell w oświadczeniu.

„Żadne zakupy ani sprzedaż nie będą dozwolone w okresach wzmożonych napięć na rynkach finansowych” – przekazała Rezerwa Federalna. Ograniczenia będą dotyczyły także urzędników w regionalnych bankach federalnych, jak również w Radzie Gubernatorów.

Nowe zasady pojawiają się po tym, jak dwóch z dwunastu regionalnych prezesów banków Rezerwy Federalnej podało się do dymisji po doniesieniach o ich aktywnym handlu w 2020 roku, kiedy FED rozpoczął masowe wysiłki w celu zwalczania gospodarczych skutków pandemii COVID-19.


ŹRÓDŁO: REUTERS


Zobacz również: Francuzi dostaną 100 euro dodatku, z powodu rosnących cen energii i paliw i innych produktów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

francja rozdaje pieniadze za inflacje

Francuzi dostaną 100 euro dodatku, z powodu rosnących cen energii i paliw i innych produktów

rynek nieruchomosci w polsce jest rozgrzany 1

Rynek nieruchomości w Polsce nie stygnie. Od stycznia oddano 164 tys. mieszkań do użytku