w

USA: Wkrótce zostaną opublikowane zeznania podatkowe Joe Bidena!

Biały Dom planuje opublikować wkrótce zeznania podatkowe prezydenta Bidena. Poinformowała o tym w poniedziałek sekretarz prasowa Jen Psaki, przywracając tradycję, która zawieszona została w czasie kadencji byłego prezydenta Donalda Trumpa.

„Wkrótce je opublikujemy, ponieważ wierzymy, że jest to przejrzyste podejście i tego oczekuje opinia publiczna, zeznań podatkowych prezydenta” – powiedziała dziennikarzom Psaki.

Będę raz jeszcze musiała upewnić się co do (zeznań podatkowych) wiceprezydent, ale spodziewam się, że wkrótce zostaną one opublikowane”.

Warto przypomnieć, że Trump odmówił upublicznienia swoich zeznań podatkowych podczas urzędowania, przełamując tym samym współczesny zwyczaj ustanowiony przez innych prezydentów w ciągu ostatnich czterech dekad.

Biden opublikował swoje zeznanie podatkowe za 2019 rok we wrześniu ubiegłego roku, podczas kampanii prezydenckiej. Wynika z niego, że on i pierwsza dama Jill Biden zapłacili prawie 300 000 dolarów podatku i mieli skorygowany dochód brutto w wysokości 985 000 dolarów.

Wcześniej ujawnił swoje zwroty z poprzednich lat, które pokazały, że Biden pochwalić się może zwiększeniem majątku po opuszczeniu poprzedniego urzędu (wiceprezydent w administracji Obamy w latach 2009-2017), zarabiając miliony dolarów głównie na lukratywnych transakcjach książkowych.

Federalne zeznanie podatkowe Bidena za 2016 rok pokazuje, że jego dochód brutto był bliski 400 000 dolarów w ostatnim roku urzędowania. Natomiast z zeznania podatkowego za 2017 r. wynika, że jego dochody wzrosły do ponad 11 milionów dolarów, a w 2018 roku zarobił około 4,6 miliona dolarów.

Źródło: FOX News

Zobacz także: USA: W pełni zaszczepieni nie muszą już nosić masek!

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Nowy ład. Od kiedy zmiany wejdą w życie?

  Nowy ład. Od kiedy zmiany wejdą w życie?

  Liczba zamachów na własne życie wśród nieletnich w I kw. 2021 r. w porównaniu z podobnym okresem ubiegłego roku wzrosła o niemal jedną czwartą. Tak wynika z danych policji - informuje we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

  Próby samobójcze wśród dzieci. Wzrost o jedną czwartą