w

USA: W pełni zaszczepieni nie muszą już nosić masek!

W pełni zaszczepieni ludzie nie muszą już nosić masek na zewnątrz oraz większości pomieszczeń, ogłosiło CDC (Center for Disease Control) w czwartek.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wydało w czwartek po południu oświadczenie, w którym stwierdziło, że w pełni zaszczepieni Amerykanie mogą bezpiecznie powrócić do normalnego zachowania. Dziać się to będzie zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz – bez konieczności noszenia maski lub dystansowania się podczas spotkań o dowolnej wielkości.

Dwa tygodnie temu CDC ogłosiło, że w pełni zaszczepieni ludzie nie muszą nosić maski na zewnątrz, chyba że są w tłumie lub na imprezie na żywo.

Nowe ogłoszenie jest zniesieniem zaleceń dotyczących maskowania się nawet po zaszczepieniu. Bezpośrednio zaprzecza ono między innymi temu, co obecnie wymagane jest u północnych sąsiadów Stanów Zjednoczonych – w Kanadzie. Nadal obowiązują tam wszystkie obostrzenia, nawet tych, którzy przyjęli już wszystkie zalecane dawki preparatu przeciw COVID-19. Mimo to, popularność szczepionki na koronawirusa wzrasta.

„Możecie robić rzeczy, które przestaliście robić przez pandemię” – powiedziała dyrektor CDC dr Rochelle Walensky podczas ogłoszenia.

Główna zmiana w polityce CDC opiera się na najnowszych badaniach przeprowadzonych w Izraelu i Stanach Zjednoczonych na osobach, które otrzymały już szczepienie przeciwko COVID-19.

Pomimo złagodzenia dystansu społecznego i stosowania masek, mandat dotyczący zakrywania ust i nosa w transporcie publicznym pozostaje w mocy dla wszystkich, w tym dla zaszczepionych. Obowiązuje on wciąż w autobusach, pociągach, samolotach i na terminalach transportu publicznego.

„W przypadku podróży nadal prosimy ludzi, aby nadal nosili maski” – powiedziała Walensky, która dodała, że regulacje są obecnie poddawane przeglądowi pod kątem dalszych zmian.

Zaktualizowane wytyczne nie dotyczą osób, które nie otrzymały jeszcze szczepionki, dla których nadal obowiązuje zalecenie dotyczące maskowania i dystansowania się.

Źródło: Rebel News

Zobacz także: USA: Pozew przeciw zakazowi tańca na weselach!

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  PKB w pierwszym kwartale rozczarował ekonomistów. Polska gospodarka skurczyła się o 1,2 proc. - podał GUS w tzw. szybkim wyliczeniu.

  Polskie PKB znowu na minusie – czwarty raz z rzędu

  Kwota wolna od podatku 30 tys. zł i wyższy drugi próg podatkowy. Gdzie jest kruczek?

  Kwota wolna od podatku 30 tys. zł i wyższy drugi próg podatkowy. Gdzie jest kruczek?