w

Wirus Delta w RPA. Kraj wprowadza drakońskie obostrzenia

Prezydent RPA Cyril Ramaphosa ponownie nałożył na dwa tygodnie restrykcje, aby zwalczyć wzrost wysoce zakaźnego wariantu koronawirusa Delta.

  • Prezydent zakazał wszelkich zgromadzeń, z wyjątkiem pogrzebów, gdzie liczba osób będzie ograniczona do 50, a także zakazał sprzedaży alkoholu.
  • Jadłodajnie i restauracje nie mogą już serwować posiłków typu sit-down, a jedynie mogą sprzedawać jedzenie na wynos lub z dostawą. Nocna godzina policyjna została wydłużona o godzinę. Będzie obowiązywała od 21 do 4 rano.

Władze twierdzą, że szczyt trzeciej fali – napędzanej przez wariant Delta po raz pierwszy zidentyfikowany w Indiach – przewyższy wcześniejsze fale.

„Jesteśmy w uścisku niszczycielskiej fali, która według wszelkich wskazań wydaje się być gorsza niż te, które ją poprzedziły” – powiedział prezydent.

Prezydent powiedział, że obecne ograniczenia rządowe najwyraźniej nie działają, a ludzie nie przestrzegają ich, dodając, że odnowiona blokada ma na celu odciążenie systemu opieki zdrowotnej w kraju.

Oficjalna liczba zgonów z powodu Covid-19 w RPA wynosi 60 tys. chociaż statystyki dotyczące śmiertelności sugerują, że od maja ubiegłego roku z powodu choroby mogło umrzeć blisko 170 tys. osób.

ŹRÓDŁO

Zobacz także: Duże problemy Binance w Wielkiej Brytanii. Giełda się wyniesie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Duże problemy Binance w Wielkiej Brytanii. Giełda się wyniesie?

Duże problemy Binance w Wielkiej Brytanii. Giełda się wyniesie?

Będzie trzecia dawka szczepionki? Rząd negocjuje ogromną dostawę

Będzie trzecia dawka szczepionki? Rząd negocjuje ogromną dostawę