w

Zarząd PKO BP powołany na nową kadencję

FOT: MOs810, wikimedia commons.

Zarząd PKO z kolejną 3-letnią kadencją. Rada Nadzorcza banku przyjęła uchwałę jednogłośnie. Nowy zarząd PKO rozpocznie pracę 3 lipca 2020 r.

Rada Nadzorcza była jednogłośna, co do ponownego wyboru Zbigniewa Jagiełły na stanowisko prezesa PKO BP. Jego zastępcami będą Rafał Antczak, Rafał Kozłowski, Maks Kraczkowski, Mieczysław Król, Adam Marciniak, Piotr Mazur, Jakub Papierski oraz Jan Emeryk Rościszewski.

Sprawdź również: Nocna dymisja rady nadzorczej w banku Pekao

Zarząd PKO w obecnym składzie pracuje od 2 lipca 2017 roku. Co ważne, do zasług zespołu analitycy przypisują szybkie tempo zwiększania skali działalności oraz najwyższe zyski w całym sektorze bankowym. Również dziennikarze branżowi podkreślają, że aktualny zarząd PKO z wyprzedzeniem przygotował się do kryzysu 2020 roku.

Zarząd PKO ze Zbigniewem Jagiełło na czele.
fot. Wikimedia Commons

„Wysoki poziom odporności banku na negatywne scenariusze makroekonomiczne potwierdzały wyniki europejskich stress-testów z 2018 r., które pokazały, że PKO Bank Polski jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie” – czytamy w komunikacie spółki.

PKO podkreśla, że priorytetem celów strategicznych banku jest transformacja cyfrowa usług. W filozofię spółki wpisuje się, chociażby ciągły rozwój aplikacji IKO.

Sprawdź również: Idea Bank z Blikiem i nową mobilnością struktur

Ponadto, w dalszym ciągu bank będzie rozwijał usługi przetwarzane w chmurze. Już w 2019 roku PKO zainicjowało działalność spółki Operator Chmury Krajowej.

Źródło: Interia

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Rafał Trzaskowski za wstrzymaniem CPK, PFN i przekopu Mierzei

  Rafał Trzaskowski za wstrzymaniem CPK, PFN i przekopu Mierzei

  Rynek najmu wstaje z kolan?

  Rynek najmu powoli wraca do formy. Jest nadzieja