w ,

Zmiany w Polskim Ładzie. Minister finansów podpisał rozporządzenie

Polski Ład już z poprawkami

Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy – poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów. Zaznaczono, że dzięki temu rozwiązaniu osoby, które miesięcznie zarabiają od 5701 do 12800 zł brutto, na Polskim Ładzie nie stracą.

Chodzi o rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych, które wieczorem zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.
Resort wyjaśnił, że dzięki nowym przepisom osoby, które otrzymały mniejszą pensję w styczniu, dostaną jak najszybciej wyrównanie. Chodzi m.in. o nauczycieli i służby mundurowe. „Usprawniamy proces wdrażania podatkowych zmian Polskiego Ładu tak, żeby w kolejnych miesiącach podatnicy nie mieli mniejszej pensji na rękę, niż te wynikające z założeń programu” – czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele resortu zaznaczają, że rozporządzenie wprowadza też rozwiązania, które spowoduje, że nauczyciele akademiccy, którzy mają inne zasady naliczania kosztów uzyskania przychodów, a zarabiający do 12800 zł brutto, również otrzymali zwrot nadpłaconych zaliczek, „aby Polski Ład był dla nich neutralny lub korzystny również w ujęciu całorocznym”.

Sam minister finansów zdradził również, że jego resort pracuje nad zmianami w Polskim Ładzie, które będą dotyczyć emerytów.


Fot. Twitter @MFIPR_GOV_PL

Zobacz również: Nowy rekord inflacji w strefie euro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

polski lad malzenstwa ulga dla klasy sredniej

Polski Ład: małżonkowie, a ulga dla klasy średniej

podatek tuska 2

TVP uważa, że inflacja to „wina Tuska”. Tak wygląda telewizja za Twoje podatki