w ,

Zyski Airbnb wzrosły o 280 proc. w trzecim kwartale

Airbnb na fali

Airbnb ogłosiło ogromny wzrost zysków w trzecim kwartale przebijając wszelkie szacunki dotyczące przychodów. Amerykańska spółka kontynuuje proces wychodzenia z kryzysu pandemicznego, a ilość podróży rośnie wraz z popularyzacją szczepień na całym świecie.

kurs akcji airbnb
Kurs akcji Airbnb w ostatnich 6 miesiącach. Źródło: Google
  • Airbnb odnotowało zysk na akcję w wysokości 1,22 dol.
  • Przychód w III kw. wyniósł 2,24 mld dolarów

Spółka odnotowała sprzedaż 79,7 mln rezewacji w trzecim kwartale, a daje to wzrost o 29 proc. w porównaniu z drugim kwartałem, kiedy to ograniczenia pandemiczne pustoszyły branżę turystyczną.

„Airbnb odnotowało również najwyższe w swojej historii przychody i zysk netto w trzecim kwartale, mimo że podróże nie wróciły do poziomu sprzed pandemii” – powiedział dyrektor finansowy Dave Stephenson podczas rozmowy z analitykami. Przychody wyniosły 2,24 mld dolarów, co oznacza wzrost o 67 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Zysk netto wzrósł o 280 proc. do 834 mln dolarów w ujęciu rocznym.

Amerykańska spółka spodziewa się przychodów w wysokości od 1,39 mld dol. do 1,48 mld dol. w czwartym kwartale, co jest zgodne z oczekiwaniami analityków.

W liście do akcjonariuszy za trzeci kwartał, Airbnb stwierdziło, że trendy w zakresie powrotu do sytuacji sprzed pandemii nadal różnią się w zależności od regionu i liczby szczepień. Spółka dodała jednak, że jest „wyjątkowo dobrze przygotowana na tę podróżniczą rewolucję”. W samej Ameryce Północnej ilość rezerwacji wzrosła o 10 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem w 2019 roku.

„Patrząc na rok 2022, postępy w szczepieniach i ożywienie międzynarodowych podróży w IV kwartale 2021 roku będą kluczowymi tematami dla wzrostu w nowym roku” – napisała firma.


Zobacz również: Kryptowaluta nazwana imieniem Elona Muska rośnie ponad 4000% w październiku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kryptowaluta nazwana imieniem elona muska rosnie w zaskakujacym tempie

Kryptowaluta nazwana imieniem Elona Muska rośnie ponad 4000% w październiku

podwyżki wynagrodzeń dla medyków

Podwyżka wynagrodzeń dla medyków. Jest porozumienie