fot. flickr.com
w

Cyberpunk 2077 przekłada gameplay z powodu wydarzeń w USA

Fot: Cyberpunk 2077, flickr.com.

Cyberpunk 2077 ujrzy konferencyjne światła później, niż zakładano. Zdaniem zespołu CD Projekt, uwaga graczy powinna być teraz skupiona na innych wydarzeniach.

Głośna sprawa zamordowanego przez jednego z policjantów George’a Floyda odbiła się dużym echem także w środowisku biznesowym. Ze względu na wydarzenia w Stanach, twórcy Cyberpunk 2077 postanowili przełożyć oficjalną prezentację gry.

Sprawdź również: Podano datę pogrzebu zamordowanego George’a Floyda

Postanowiliśmy przenieść Night City Wire na 25 czerwca. Nadal nie możemy się doczekać, aby podzielić się nowymi informacjami na temat CP’77, ale teraz toczą się ważniejsze dyskusje i chcemy, aby zostały wysłuchane. Z całego serca przeciwstawiamy się rasizmowi, nietolerancji i przemocy. Black Lives Matter.

– pisze CD Projekt.

Podczas Night City Wire gracze z całego świata mieli zobaczyć gameplay z nadchodzącego Cyberpunk 2077. Jednak polska spółka CD Projekt w geście solidarności postanowiła przełożyć konferencję z 11 czerwca. Prezentacja gry odbędzie się w nowym terminie – 25 czerwca.

Nie tylko gameplay z Cyberpunk 2077 ujrzy światło dzienne w późniejszym terminie. Także firma Sony postanowiła przełożyć prezentację Play Station 5, podobnie jak Infinity Ward, opóźniając start nowego sezonu w Modern Warfare. Duża część środowiska gamingowego zaczęła także wspierać fundacje walczące z rasizmem.

Sprawdź również: CD Projekt detronizuje Ubisoft. Polacy liderem kontynetu

Źródło: CD Action

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Kandydat KO chce cięcia kosztów i ustawy skromnościowej

    Szymon Hołownia zagrozi Dudzie w wyborach?

    Szymon Hołownia zagrozi Dudzie? Gowin ocenia