w

Lech Wałęsa szuka nowej pracy. Są już propozycje

Fot: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia

W ostatnich rozmowach z mediami Lech Wałęsa narzekał na brak zajęć. Były prezydent wyznał, że aktualnie szuka nowej posady. Na szczęście, pojawiły się już pierwsze propozycje.

Lech Wałęsa w rozmowie z Faktem wyjawił, że nie ma obecnie pracy, a pandemia jeszcze bardziej wzmaga potrzebę zajęcia się czymś konkretnym. Były prezydent zaznaczał, że przedtem cieszył się dużą siecią kontaktów, jednak teraz sprawy mają się o wiele gorzej.

Sprawdź również: Bezrobocie w Polsce. Rzeczniczka GUS podaje dane

Tęsknię za wyjazdami, bo mi pomagały dokładać do chlebka. Miałem strasznie dużo kontraktów, naprawdę dobrych i to mi wyrównywało braki wszelkie. A dzisiaj to odpadło, więc myślę nad jakąś pracą w nadgodzinach – wspominał Lech Wałęsa.

Co ciekawe, po słowach byłego związkowca pojawiły się już pierwsze propozycje. Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług oferuje Wałęsie stanowisko dyrektora/ doradcy instytucji.

Niezwykle pozytywne dokonania Pana Prezydenta na przestrzeni kilkudziesięciu lat i otwartość na współdziałanie z wieloma środowiskami życia społeczno-gospodarczego skłoniły władze Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług do złożenia Panu Prezydentowi propozycji objęcia funkcji Dyrektora (Doradcy) w Naczelnej Radzie Zrzeszeń Handlu i Usług.

– czytamy w komunikacie na stronie NRZHiU.

Lech Wałęsa może również liczyć na pewną elastyczność ze strony potencjalnego pracodawcy. Jak się okazuje, Rada wspólnie z kandydatem ustali zakres obowiązków.

Zakres pracy, o ile pan prezydent wyrazi taką chęć, ustalimy wspólnie. Chcemy, by pomagał nam w walce o polski handel. To stanowisko stworzymy specjalnie dla niego. Może też liczyć na satysfakcjonującą pensję – powiedział Faktowi prezes Rady Tadeusz Zagórski.

Lech Wałęsa zadeklarował, że zapozna się z propozycją, a następnie podejmie decyzję, czy przystanie na warunki umowy.

Sprawdź również: Zasiłek dla bezrobotnych wzrósł… o niecałe 20 zł

Źródło: Gazeta.pl

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Alior Bank przejmuje Ruch

  Alior Bank przejmuje Ruch, ale akcje trafią do Orlenu

  George Floyd zostanie pochowany w Teksasie.

  Podano datę pogrzebu zamordowanego George’a Floyda